I ZespółKSZO

Wysoka przegrana z Wieczystą

W rozegranym dziś spotkaniu kontrolnym piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po raz drugi w tym roku nie dali rady Wieczystej Kraków. Tym razem podopieczni Przemysława Cecherza wygrali 4:1 (2:0).

W ekipie gości wystąpił dobrze znany ostrowieckim kibicom Adrian Frańczak, za to zabrakło kontuzjowanego Sławomira Peszki. Niemniej jednak goście byli drużyną zdecydowanie lepszą i zasłużenie wygrali. Pierwszego gola zdobył uderzeniem głową Krzysztof Szewczyk, zaś już w 18. minucie było 2:0, po tym jak rzut karny skutecznie egzekwował Radosław Majewski.

Goście po przerwie dołożyli dwa kolejne gole, a Majewski był bardzo bliski skompletowania hat-tricka, jednak zdaniem arbitra piłka po jego uderzeniu zza pola karnego nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Honorowego gola dla KSZO zdobył Jakub Głaz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Kaczmarka i błędzie Michała Miśkiewicza.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wieczysta Kraków 1:4 (0:2)

0:1 Krzysztof Szewczyk 7 minuta

0:2 Radosław Majewski 18 minuta rzut karny

0:3 Emmanuel Kumah 53 minuta

0:4 Radosław Majewski 63 minuta

1:4 Jakub Głaz 80 minuta

KSZO: Korziewicz (46′ Lipiec) – Głaz, Zając (65′ Partyka), Dwórzyński (46′ Majewski), Persona (46′ Ziółkowski) – Szydłowski (60′ Pawlik), Partyka (46′ Zaklika), Bayramov (60′ Szymański), P. Kaczmarek (60′ Stanisławski), Chrzanowski (46′ M.Kaczmarek) – Paluch (65′ Kraśniewski).

Wieczysta: Krawczyk (46′ Miśkiewicz) – Frańczak, Michalski, Jurkowski (80′ Kalemba), Kura, Guzik, Kumah, Gamrot (46′ Zieliński), Pietras, Majewski (76′ Gawęcki), Szewczyk (46′ Piejak).

Pomarańczowo-czarni wracają do ligowych zmagań w Wielką Sobotę, 3 kwietnia, kiedy to w Świdniku zmierzą się z miejscową Avią. Być może wcześniej, 31 marca zagrają w ramach 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski z IV-ligową Łysicą Bodzentyn, jednak losy tego spotkania nie są jeszcze pewne.