Jutro sparing z Hapoel Jerozolima

Hapoel Jerozolima, beniaminek izraelskiej ekstraklasy to kolejny rywal sparingowy podopiecznych Przemysława Cecherza w przygotowaniach do sezonu III ligi. Przypomnijmy, sezon rusza 7-8 sierpnia a nadal nie wiadomo kto będzie decydował o trzonie i sile w przyszłym sezonie. Remis z Lechią Tomaszów Mazowiecki i wygrana z Wisłą Sandomierz dorzucił więcej pytań niż odpowiedzi.

Hapoel został założony w 1926 roku. Do tej pory rozegrali 33 sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej. W poprzednim sezonie grał na zapleczu izraelskiej ligi. Zajął w rundzie zasadniczej drugie miejsce, przegrywając jedynie z drużyną Nof Hagalil, tracąc do niej ledwie trzy oczka. W rundzie decydującej ekipa z Jerozolimy zajęła również drugie miejsce, które dało awans do najwyższej klasy rozgrywkowej ustępując ledwie jednym punktem wcześniej wspomnianej drużynie. Przed rozpoczęciem ligi izraelskiej, a będzie to 28 sierpnia, piłkarze z Jerozolimy zagrają Puchar TOTO Cup typowo przygotowujący do ligi. Bedzie to drugi klub z Jerozolimy który wystąpi w najwyższej klasie rozgrywek. Jest to młoda drużyna której średnia wieku nie przekracza 24 lat. Większość drużyny to piłkarze z Izraela oraz kilku zawodników z Afryki. Na co dzień Hapoel gra na stadionie Teddy Kollek Stadion, mogącym pomieścić 33500 widzów. Na zgrupowaniu w Polsce drużyna z Izraela pokonała już Nidę Pińczów 10:0.

Dla piłkarzy KSZO to nadal okres zgrywania się i ćwiczenia pewnych elementów gry, które mają być silnymi stronami w przyszłym sezonie. Trener Cecherz nie jest jeszcze do końca zadowolony z przebiegu sparingów, bo i zadowolony być nie może. 12 zawodników opuściło barwy klubu ze Świętokrzyskiej, natomiast nowe kontrakty obowiązują tylko 13 zawodników. Pewne jest to że ten sparing będzie świetnym sprawdzianem również dla zawodników testowanych. Początek meczu w czwratek od godziny 18:00 na stadionie w Busku Zdroju.

Transmisję przeprowadzi ekipa MSTV na platformie POLSPORT. Link do transmisji: https://polsport.live/mstv/transmisja/808/kszo-hapoel