Derby w niedzielę!

Już w niedzielę 15 sierpnia w drugiej kolejce trzeciej ligi piłkarze KSZO jadą do Łagowa. Rozegrają tam mecz z miejscowym ŁKS-em. Cel jest jasny – trzy punkty.

W inauguracyjnej kolejce Łagowianie wygrali w Połańcu z Czarnymi 2:0. Bramki dla gości strzelali Piotr Cichocki w szóstej minucie a podwyższył Artur Piróg (zawodnik wypożyczony jest z Korony Kielce) w 33 minucie. Łagów był faworytem w tym spotkaniu, tak więc wygrali dosyć pewnie. Piłkarze ze Świętokrzyskiej natomiast zremisowali z Chełmianką Chełm 1:1. Bramkę dla Ostrowczan zdobył Radek Sylwestrzak z rzutu karnego. Chełm odpowiedział w 83 minucie po strzale Kanarka. Nadmienić trzeba fakt, że od 61 minuty graliśmy ze stratą jednego zawodnika. Za czerwoną kartkę wyleciał obrońca Matheus Camargo i to przeważyło. Od tego momentu Ostrowczanie wyglądali zdecydowanie gorzej na tle przeciwnika. Mogli nawet przegrać, szczególnie po akcjach Chełmianki w samej końcówce. Szczęśliwie udało się ten mecz zremisować i pozostawić chociażby jeden punkt w Ostrowcu. Niedosyt jest, jednak daleko idących wniosków nie można snuć. Trener Cecherz nadal próbuje znaleźć optymalne ustawienie zespołu, tak więc Ostrowczanie mają dużo pracy przed następnymi meczami.

Ciekawostką jest to ,że stadion ŁKS, który może pomieścić 300 miejsc siedzących, posiada sztuczną nawierzchnie certyfikowana przez FIFA Quality PRO. Trenerem Łagowian jest znany i ceniony na trzecioligowym froncie Ireneusz Pietrzykowski, który w klubie pracuje od listopada 2018 roku. Średnia wieku drużyny rywala to 23 lata, więc można stwierdzić, że jest to młody zespół. Wg Transfermarkt zespół z Łagowa wyceniany na 175 tysięcy Euro. W składzie znajduje się dwóch obcokrajowców. Nadmienić trzeba, że w ŁKS występuje trzech zawodników, którzy w przeszłości grało w pomarańczowo-czarnych barwach tj. Jakub Kapsa, Adam Imiela oraz Mateusz Madej.

KSZO z ŁKS-em umie grać. W ostatnich 3 meczach to Ostrowczanie dwukrotnie wychodzili z potyczek zwycięsko. Wiosną odbyły się dwa spotkania pomiędzy zespołami KSZO a ŁKS Łagów. 9 czerwca w półfinale Okręgowego Pucharu Polski w Łagowie, po bramce Fuada Bayramowa, zwycięską była ekipa z Ostrowca, natomiast trzy dni później – 12 czerwca w Ostrowcu, w 41 kolejce o mistrzostwo III ligi, mecz zakończył się remisem 1:1. Bramki zdobyli wtedy Michał Paluch(KSZO) oraz Jakub Kapsa(ŁKS). Jak będzie tym razem? Okaże się w niedzielę 15 sierpnia o godzinie 17. Transmisję z tego meczu przeprowadzi ekipa MySportTV w usłudze PPV na platformie POLSPORT.live.