Derby z beniaminkiem

Dziś przed podopiecznymi trenera Rafała Wójcika kolejne ligowe starcie, a zarazem szansa na przedłużenie serii zwycięstw.


W 8. kolejce spotkań piłkarze KSZO Ostrowiec zagrają w Połańcu z beniaminkiem – Czarnymi. Finalista tegorocznej edycji OPP rozpoczął sezon udanie. Zajmuje w tym momencie 13. miejsce w tabeli, gromadząc 8 punktów. Na ten bilans składają się zwycięstwa z Tomasovią Tomaszów Lubelski oraz Sokołem Sieniawa, a także remisy z Orlętami Radzyń Podlaski i rezerwami Cracovii. Trenerem drużyny Czarnych jest Grzegorz Wcisło, a liderem klasyfikacji strzelców z sześcioma trafieniami na koncie 32-letni Adrian Gębalski, którego przy w Ostrowcu przedstawiać nie trzeba. Średnia wieku kadry Czarnych Połaniec wynosi 22 lata. To młoda kadra, jednak na pewno wyrządzi sporo kłopotów reszcie stawki. 

W barwach Czarnych Połaniec występują byli zawodnicy KSZO: Bartłomiej Saracen oraz Piotr Ferens.


Jeśli chodzi o nasz zespół to trzeba przyznać, że po ostatnich dwóch zwycięstwach nastroje się poprawiły. Można mówić, że wygrane z Sokołem czy Tomasovią o niczym nie świadczą, jednak potrzebowaliśmy tych punktów jak tlenu. Powinno nas cieszyć, że w końcu zagraliśmy dwa mecze z rzędu bez straty bramki. Ostrowczanie po sześciu kolejkach zajmują 12. miejsce, tracąc do liderującej Siarki Tarnobrzeg 11 punktów. 


Ostatni bezpośredni mecz między KSZO, a Czarnymi miał miejsce w czerwcu bieżącego roku, kiedy to te dwa zespoły spotkały się w finale Okręgowego Pucharu Polski. Wówczas, KSZO wygrał po dogrywce 4:3. Jak będzie tym razem?Początek meczu o godzinie 16:00 na Stadionie w Połańcu. 

Transmisja z tego spotkania zaplanowana jest pod linkiem: https://polsport.live/wutetv/transmisja/832/czarni-polaniec-kszo-1929-ostrowiec-swietokrzyski


Na pewno dużo zdrowia kosztowały nas ostatnie dwa mecze, ale wybieramy się do Połańca z myślą o podtrzymaniu serii zwycięstw. Jedziemy świadomi tego, że jesteśmy, mimo sytuacji w tabeli, faworytem tego meczu i zdajemy sobie sprawę na co nas stać. Nie lekceważymy rywala, jednak interesują nas tylko i wyłącznie trzy punkty. Wszyscy są gotowi do gry, brakuje absencji z czego jestem zadowolony. Priorytetem dla nas jest zdobywanie punktów w każdym kolejnym meczu, bo potencjał w tej drużynie jest. – powiedział nam w dzisiejszej rozmowie szkoleniowiec KSZO, Rafał Wójcik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *