Kobiety: Z Hetmankami o Puchar

W sobotę, 18 września piłkarki KSZO powalczą o zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Na ich drodze staną Hetmanki Włoszczowa, a więc zespół z którym pomarańczowo-czarne jeszcze nie wygrały. Najwyższa pora to zmienić.

Mecz rozegrany zostanie na nowo wyremontowanym stadionie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Początek meczu o godzinie 14:00.

Dotychczas oba zespoły ze sobą mierzyły się trzykrotnie. W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach III ligi kobiet górą w obu spotkaniach były Hetmanki, wygrywając w Ostrowcu 3:1, a potem na własnym terenie 5:1. Do trzeciego starcia doszło w finale Okręgowego Pucharu Polski w ubiegłym sezonie, kiedy to pomarańczowo-czarne uległy 0:2. Warto zaznaczyć, że Hetmanki wówczas występowały w wyższej klasie rozgrywkowej.

Obecnie zespół Hetmanek, po spadku z reorganizowanej III ligi, przeszedł rewolucję kadrową. Z drużyny odeszło wiele zawodniczek, więc tak naprawdę ich forma i dyspozycja w jutrzejszym meczu będzie jedną wielką niewiadomą. Z pewnością nie jest to ułatwienie dla trenera KSZO, Szymona Kroczka.

Aktualnie w kadrze KSZO znajdują się 24 zawodniczki. Po fuzji zespołów seniorek i juniorek powstał jeden, który będzie reprezentował nas w IV lidze w najbliższym sezonie.

KSZO ostatni raz sięgnął po Puchar Polski w 2019 roku w swoim debiutanckim sezonie w III lidze. Wówczas w Morawicy ostrowczanki pokonały zespół Victorii Pińczów aż 8:0. Skrót z tego spotkania poniżej.