Zwycięstwo z Wisłoką!

Cenne zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze KSZO Ostrowiec. W meczu 9. kolejki III ligi pokonali przed własną publicznością Wisłokę Dębica 1:0. Wygrana cieszy o tyle bardziej, że przez niemal godzinę gry pomarańczowo-czarni grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Oskara Majdy w 36. minucie meczu.

Całe spotkanie toczyło się w deszczowej aurze i z pewnością to zadecydowało, że nie oglądaliśmy dziś pięknej, widowiskowej gry. W gruncie rzeczy w pierwszych dwóch kwadransach oba zespoły stworzyły sobie po jednej okazji, jednak wynik pozostawał bezbramkowy. Zmieniło się w 31. minucie, kiedy po dograniu z rzutu rożnego Michał Gałecki dosłownie wepchnął piłkę do bramki Wisłoki. Był to premierowy gol dla byłego zawodnika GKS-u Katowice. Kiedy wydawało się, że w szeregach KSZO nastąpiła stabilizacja, wtedy w krótkim odstępie czasowym dwa żółte kartoniki zarobił Oskar Majda, który musiał udać się na przedwczesny prysznic, a zespół KSZO musiał radzić sobie w osłabieniu. Gra nadal toczyła się w środku pola z przewagą optyczną Wisłoki, która była przy piłce od momentu czerwonej kartki sporo częściej niż gospodarze.

W przerwie trener Rafał Wójcik zdjął z boiska Dawida Gruchałę-Węsierskiego a wystawił do gry Mateusza Zająca, który zmienił w defensywie Dariusza Brągiela. Na szpicy wysunięty pozostał jedynie Michał Nawrot. Widać było, że KSZO skupia się tylko i wyłącznie na utrzymaniu korzystnego rezultatu, za wszelką cenę nie chcąc atakować, tylko skoncentrować się na bloku defensywnym. Mimo olbrzymiej przewagi w posiadaniu piłki biało-zieloni nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Ostrowczanie, na czele z Pawłem Lipcem bardzo dobrze się bronili i dowieźli rezultat 1:0. KSZO po swoim spotkaniu awansował na 9. miejsce w tabeli.

18 września 2021r. – godz. 15:00 – Stadion KSZO

KSZO Ostrowiec Św. – Wisłoka Dębica 1:0 (1:0)

Michał Gałecki 31′

KSZO: Lipiec – Głaz, Sylwestrzak, Camargo (82′ Szela), Brągiel – Kuzior (90′ Smykowski), Majda, Gałecki, Nawrot, Persona (90′ Pawlik) – Gruchała-Węsierski (46′ Zając)

Wisłoka: Stachnik (46′ Matoga) – Król, Cabała, Kozłowski – Zygmunt (46′ Górecki), Fedan (46′ Palonek), Łanucha (41′ Nowak), Rębisz – Słoma, Radwanek (66′ Matofij), Siedlik

żółte kartki: Majda – Zygmunt, Siedlik, Matofij

czerwona kartka: Majda (za dwie żółte w 36′)