Kobiety: KSZO z Pucharem okręgu!

Świetne informacje napłynęły do nas z Kielc. W finale Okręgowego Pucharu Polski kobiet piłkarki KSZO zwyciężyły Hetmanki Włoszczowa 2:0 i zgarnęły trofeum. Otworzyły sobie tym samym furtkę do gry w edycji centralnej Pucharu Polski.

Zespół Hetmanek był dotychczas bardzo niewygodny dla podopiecznych trenera Szymona Kroczka, ponieważ zawsze wychodził zwycięsko w starciach z ostrowczankami. Tym razem jednak karta się odwróciła i w kluczowym meczu to nasze dziewczyny okazały się lepsze. Był to swego rodzaju rewanż za porażkę w ubiegłorocznym finale z zespołem z Włoszczowy.

Obie bramki dla KSZO zdobyła Wiktoria Latała.

Cieszę się, że zagraliśmy dobry mecz w trudnych warunkach. Młode dziewczyny coraz pewniej poczynają sobie na boisku. Widać było w walce jedną drużynę, a nie pojedyncze zawodniczki. Dziewczyny mocno pracują na treningach co przekłada się na lepszą grę i świetną atmosferę. Dziękuję zawodniczkom za serce, które zostawiły na boisku i mam nadzieję że powalczymy w centralnym Pucharze Polski – powiedział krótko po meczu Szymon Kroczek, szkoleniowiec piłkarek KSZO.

Pomarańczowo-czarne za zwycięstwo otrzymały czek od Polskiego Związku Piłki Nożnej na kwotę 5000 złotych.

18 września 2021 r. – godz. 14:00 – Stadion Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach

Hetmanki Włoszczowa – KSZO Ostrowiec Św. 0:2 (0:1)

Wiktoria Latała 36′, 63′

KSZO: Zienkowska – Kowalska, Zawadzka (65′ Zawolik), Dębowska (75′ Papierz), P. Chojnacka – J. Chojnacka (60′ M. Rutkowska), Bień, Zakrzewska, Jurecka – Latała (80′ Krawczyk), Szymańska