Czas na Avię

Już dziś w meczu 13. kolejki III ligi piłkarze KSZO zagrają w Świdniku z miejscową Avią.

Ostrowczanie od trzech spotkań nie zdobyli kompletu punktów i w ligowej tabeli zajmują dopiero 13. miejsce z dorobkiem czternastu oczek. Gospodarze dzisiejszego meczu prezentują się nieco lepiej, mając trzy punkty więcej na swoim koncie.

Średnia wieku piłkarzy Avii wynosi 25 lat. Szkoleniowcem drużyny jest Łukasz Mierzejewski. W dotychczasowych dwunastu spotkaniach świdniczanie zdobyli 15 bramek, stracili zaś 14. Tradycyjnie już nasz zespół musi uważać na niezwykle bramkostrzelnego Wojciecha Białka, który z powodzeniem gra na trzecioligowych boiskach mając 39 lat na karku. Białek ma już sześć trafień dla Avii w obecnym sezonie.

W drużynie KSZO zrobiło się dość nerwowo. Po udanym początku kadencji Rafała Wójcika zespół stracił nieco impetu i po domowej porażce z Wólczanką oraz dwóch remisach z Unią Tarnów i Koroną Rzeszów mocno zbliżył się do strefy spadkowej. Pora się otrząsnąć i zawalczyć dziś o pełną pulę. Mając w głowie słowa Prezesa Ogłazy o trudnej sytuacji finansowej KSZO, raczej do walki o awans się nie włączymy, jednak grać o utrzymanie takiemu klubowi raczej nie przystoi.

Ostatnie bezpośrednie dwa mecze zakończyły się zwycięstwami Avii ( 0:1 w Ostrowcu, oraz 3:1 w Świdniku). Pora przełamać tę serię..

Początek dzisiejszego meczu z Avią Świdnik o godzinie 14:00