Derby ze Stalą

Przed nami arcyważne spotkanie ligowe z wieloma podtekstami. Derby hutnicze ze Stalą Stalowa Wola. Od zawsze elektryzowały one kibiców i miejmy nadzieję, że i tym razem tak się stanie.

Podopieczni Łukasza Berety w ligowej stawce zajmują piąte miejsce z dorobkiem 23 punktów. W obecnym sezonie zdołali wygrać siedmiokrotnie, dwa razy podzielili się punktami, a cztery razy schodzili z boiska pokonali. Do liderującej Siarki Tarnobrzeg zielono-czarni tracą cztery punkty.

W zespole ze Stalowej Woli występuje kilku renomowanych graczy, na których pomarańczowo-czarni muszą zwrócić szczególną uwagę. Niezwykle doświadczony Kamil Radulj, który nie tak dawno występował na boiskach Fortuna 1 ligi w barwach Resovii, mający także w swoim CV występy w Stali Mielec, czy Siarce Tarnobrzeg.

Niezwykle groźny jest również Daniel Świderski – 26-letni napastnik pozyskany tej jesieni z Motoru Lublin, były gracz m.in. Widzewa czy Resovii. Dodajmy, że to najlepszy strzelec tej drużyny z dorobkiem sześciu trafień. W środkowej linii występuje również Sławomir Duda, który podobnie jak Świderski, do Stali trafił z Motoru. Wcześniej występował w takich drużynach jak GKS Katowice, Bytovia Bytów. W kadrze znajduje się także 43-letni Tomasz Wietecha, który większość swojej kariery spędził przy Hutniczej. W tym momencie jednak nie jest on podstawowym golkiperem zielono-czarnych.

Ostatnie trzy spotkania Stal pewnie wygrała: 5:2 z Sokołem Sieniawa, 3:0 z Tomasovią, 3:0 z Czarnymi Połaniec. Trener Rafał Wójcik i spółka zrobią wszystko by te serię przerwać.

Pomarańczowo-czarni z pewnością podbudowani są ostatnim wyjazdowym zwycięstwem nad Avią, gdzie pokonali po dwóch trafieniach Michała Nawrota zespół ze Świdnika.

W ostatnich dniach KSZO pozyskał 27-letniego Macieja Stefanowicza, który został zgłoszony do rozgrywek i być może dziś zadebiutuje w naszych barwach. To doświadczony zawodnik, ograny na boiskach II-ligi. Na tym szczeblu rozegrał 72 spotkania jako zawodnik Elany Toruń i GKS-u Katowice.

Liczymy na sporo emocji, jak na derby przystało! Początek spotkania przy Świętokrzyskiej 11 o godzinie 14:00. Zapraszamy na trybuny!

Dla nieobecnych przewidziana jest transmisja na żywo na platformie Polsport Live, którą przeprowadzi ekipa My Sport TV.

https://polsport.live/mstv/transmisja/894/kszo-stal