Zwycięstwo z Podlasiem

Drugie kolejne zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Rafała Wójcika. Tym razem przed własną publicznością pokonali Podlasie Biała Podlaska 3:1. Co ciekawe, do przerwy ostrowczanie przegrywali jedną bramką i podobnie jak przed tygodniem, gonili wynik i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Pierwsza odsłona spotkania była bardzo zła w wykonaniu piłkarzy KSZO. W dodatku już w 4. minucie Podlasie objęło prowadzenie. Maciej Wojczuk obsłużył ładnym podaniem Kamila Kocoła, który uderzył obok bezradnego Pawła Lipca. W pierwszej połowie Podlasie zagroziło bramce KSZO jeszcze jednokrotnie. Po raz kolejny Kamil Kocoł znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, jednak nie trafił w światło bramki. Ostrowczanie odpowiedzieli jedną groźną akcją. W pole karne dogrywał Tomek Persona, tor piłki zmienił minimalnie Dawid Gruchała-Węsierski, a zamykający całą akcję Mateusz Zając posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Gra pomarańczowo-czarnych tak bardzo nie podobała się trenerowi Rafałowi Wójcikowi, że postanowił już w 22. minucie zmienić Oskara Majdę i wprowadzić Kacpra Derenia. Wiązało się to ze zmianą stylu gry na bardziej ofensywny, bowiem po wejściu Kacpra przeszliśmy na grę trzema obrońcami.

W przerwie doszło do kolejnych dwóch zmian. Wprowadzeni na plac gry Mateusz Szela oraz Szymon Kuzior dali sporo świeżości w grze ostrowczan. Na efekty nie musieliśmy długo czekać, bowiem już w 49. minucie hutnicy doprowadzili do remisu. Dariusz Brągiel po szybkiej akcji dograł do Tomasza Persony, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 77. minucie spotkania z rzutu rożnego wprost na głowę Mateusza Zająca dośrodkował Tomasz Persona i w efekcie czego ostrowczanie wyszli na prowadzenie. Drużynę Podlasia na nic więcej nie było już stać, a pomarańczowo-czarni szanowali piłkę, chcąc utrzymać korzystny wynik. Cztery minuty później wprowadzony po przerwie Michał Nawrot po dokładnym podaniu Mateusza Szeli ustalił wynik na 3:1 i ostrowczanie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

6 listopada 2021 r. – godz. 13:00 – Stadion KSZO

KSZO Ostrowiec Św. – Podlasie Biała Podlaska 3:1 (0:1)

Tomasz Persona 49′, Mateusz Zając 77′, Michał Nawrot 81′ – Kamil Kocoł 4′

KSZO: Lipiec – Persona, Sylwestrzak, Zając, Brągiel – Pawlik (70′ Grudziński), Stefanowicz, Gałecki (46′ Kuzior), Majda (22′ Dereń), Żurek (46′ Szela) – Gruchała-Węsierski (70′ Nawrot)

Podlasie: Nowak – Nieścieruk (80′ Tuttas), Kot, Jarzynka, Salak – Andrzejuk, Bahonko, Pigiel, Wojczuk, Spring (54′ Idzikowski) – Kocoł

żółte kartki: Kuzior, Stefanowicz (KSZO)

Kolejne spotkanie ligowe ostrowczanie rozegrają za tydzień w niedzielę, 14 listopada o godzinie 14:00 w Nowym Targu z miejscowym Podhalem. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej.