Bez kategorii

Śnieżna niespodzianka

Jedynie 45 minut zagrali piłkarze obu ekip w meczu Wisłoka Dębica – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz przy stanie 2:0 dla gospodarzy został przerwany przez nieustające obfite opady śniegu. W trosce o zdrowie zawodników arbiter po konsultacjach z obserwatorem postanowił nie wznawiać meczu..

Od początku dzisiejszego dnia pogoda była fatalna. W czasie meczu mogliśmy dostrzec padający śnieg z deszczem. To spowodowało, że pod koniec 1. połowy linie boiska były zasypane, przez co rozegranie drugiej części meczu nie było możliwe. Po nieudanej próbie odśnieżenia boiska sędzia Łukasz Szczołko postanowił zakończyć zawody. Prawdopodobnie zostaną one dokończone od 46. minuty w innym terminie.

Przejdźmy do wydarzeń boiskowych w trakcie meczu. Już od samego początku oglądaliśmy wiele groźnych sytuacji z jednej jak i drugiej strony. Jednak przez znaczną część pierwszej odsłony gry to gospodarze kreowali optyczną przewagę, którą w późniejszym czasie przełożyli na bramkę. W 19. minucie spotkania Łukasz Siedlik otrzymał piłkę w polu karnym, po czym płaskim strzałem po ziemi skierował ją w dolny róg bramki nie pozostawiając szans na obronę Jakubowi Burkowi. Ta bramka zmotywowała ekipę gospodarzy do dalszych ataków. W 30. minucie znów mieli oni okazję na podwyższenie rezultatu, jednak po centrostrzale autorstwa Damiana Łacuchy piłka trafiła w poprzeczkę. Piłkarze KSZO wciąż mieli nadzieję na wyrównanie. Mieli kilka składnych akcji, jednak albo kończyły one się strzałem obok bramki, albo spalonym. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, o czym przekonali się podopieczni Rafała Wójcika. W 42. minucie strzałem z dystansu popisał się jeden z zawodników Wisłoki. Jakub Burek jednak przytomnie obronił uderzenie, jednak niefortunnie piłka odbiła się pod nogi Błażeja Radwanka, który z minimalnej odległości skierował piłkę do siatki. W końcu zabrzmiał gwizdek kończący 1. połowę spotkania. Druga niestety się nie odbyła, jednakże zostanie ona dograna w innym terminie.

11 marzec 2023 r. – godzina 15:00 – Stadion Wisłoki Dębica.
Wisłoka Dębica – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (2:0)
1:0 Łukasz Siedlik 19′
2:0 Błażej Radwanek 42′

KSZO: Burek – Domagała, Mężyk, Mazurek, Maidanevych – Nawrot, Kafel, Lipka – Brągiel, Mażysz, Bełczowski | Trener: Rafał Wójcik.
Wisłoka: Maniecki – Kardyś, Bogacz, Boksiński – Rębisz, Łanucha, Iwanicki, Stańczyk – Siedlik, Radwanek, Smoleń | Trener: Bartosz Zołotar

Żółte kartki: Mazurek, Kafel – Stańczyk

Naszym kolejnym zaplanowanym spotkaniem jest potyczka z rezerwami Korony Kielce. Mecz odbędzie się 18 marca o godzinie 18:00 na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim. Transmisja odbędzie się na platformie Polsport LIVE.