Sobota przy Świętokrzyskiej – Zapowiedź meczu KSZO – Korona II

Kolejne spotkanie z udziałem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie wypadło najlepiej. W Dębicy rozegrano 45 minut. Po tym czasie ze względu na złe warunki atmosferyczne mecz zakończono. Druga połowa rozegrana zostanie 29 marca o godzinie 16. Liczymy na odrobienie strat.

Czas na przełamanie

Pierwsze punkty pomarańczowo – czarni mogą uzyskać już w najbliższą sobotę o godzinie 18. Wówczas na stadionie przy ulicy świętokrzyskiej gospodarze zagrają z rezerwami Korony Kielce. Będą to pierwsze w rundzie wiosennej derby naszego województwa.

Gospodarze czekają wciąż na pierwszą w bramkę w nowym roku na boiskach III ligi grupy IV. Dotychczas rozegrane 135 minut nie pozwoliło na taką możliwość, aczkolwiek szans zarówno w meczu z Wieczystą, jak i Wisłoką Dębica kilka było. Zatem skuteczność jest aspektem do poprawy.

Rywal wygląda lepiej

Patrząc na to, jak rundę wiosenną zainaugurowali gracze Korony II Kielce to można niestety śmiało stwierdzić, że ich postawa na ten moment jest lepsza. Wniosek można wyciągnąć jednak na postawie 1 spotkania przeciwko Podhale Nowy Targ. Młodzi zawodnicy z Kielc ponieśli porażkę, ale zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony i co ważne zdobyli bramkę.

Żółto – czerwoni mają na koncie w tej rundzie 3 punkty, ponieważ w poprzedniej kolejce uzyskali 3 oczka za mecz z ŁKS Łagów. Dzięki temu awansowali oni na 6 miejsce w III lidze grupie IV wyprzedzając przez to piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Bilans gier bezpośrednich

Gospodarze w tym spotkaniu liczą na rewanż za porażkę w Kielcach w 3 kolejce po straconym golu na 2:1 w 89 minucie.

Warto podsumować sobie dotychczasowe pojedynki na linii KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Korona II Kielce:

  • 17.08.2022 Korona II – KSZO 2:1
  • 28.04.2021 Korona II – KSZO 0:3
  • 19.09.2020 KSZO – Korona II 1:2
  • 28.09.2019 Korona II – KSZO 1:0
  • 10.04.2016 Korona II – KSZO 1:4
  • 05.09.2015 KSZO – Korona II 4:2

Bilans, jak widać na powyższej statystyce, niestety jest niekorzystny dla gospodarzy. Raptem 2 zwycięstwa przy aż 4 triumfach gości i tylko 1 wygrana domowa na 2 rozegrane spotkania.

W tej parze można spodziewać się jednak bramek. W 5 z 6 rozegranych meczów padało przynajmniej 3 gole. Łącznie do tej pory padło ich aż 21, co daje aż 3.5 goli na mecz. KSZO zdobyło ich 13, a więc nieco ponad 2 gole na mecz. Liczymy na to, że średnia bramek osiągnięta do tej pory zostanie podtrzymana.

Spotkanie to zostanie rozegrane w najbliższą sobotę o godzinie 18 na stadionie przy ulicy świętokrzyskiej przy sztucznym oświetleniu.
Transmisja meczu: https://polsport.live/mstv/transmisja/1192/kszo-koronaii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.