I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Garbarnia nie taka mocna – zapowiedź meczu KSZO – Garbarnia

Po kolejnej wartościowej wygranej w ostatni weekend w Jaśkowicach piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czeka już przedostatnie wyzwanie w rundzie jesiennej. W najbliższą sobotę rywalem pomarańczowo – czarnych będzie Garbarnia Kraków. Początek tego starcia o godzinie 16.

Ciężko, ale są 3 punkty 

W ostatni weekend gracze trenera Rafała Wójcika zmierzyli się z Wiślanami Jaśkowice. Mecz na boisku w Skawinie nie należał do najprostszych między innymi ze względu na warunki panujące na boisku. Obie drużyny bój musiały toczyć w błocie po intensywnych opadach deszczu. Ostatecznie gościom udało się wygrać 1:0 po golu Bartosza Zimnickiego w końcówce spotkania. 

Dzięki tym 3 punktom KSZO pozostało na 3 miejscu w tabeli. Niestety drużyny będące ponad klubem z Ostrowca tym razem nie pogubiły punktów. Wieczysta wygrała w Połańcu 2:1, natomiast Avia u siebie okazała się lepsza od KS Wiązownica 1:0.

Świetna seria

Pomarańczowo – czarni kontynuują dobrą serię spotkań w swoim wykonaniu. Od czasu porażki w Tarnobrzegu z Siarką udało im się wygrać 4 mecze z rzędu. Takim dorobkiem w tym okresie może pochwalić się tylko Wieczysta Kraków.

Taka seria z trudnym rywalem, jakim jest Garbarnia na pewno może dawać powody do optymizmu. Poza tym nie od dziś wiadome jest, jak ciężko gra się innym drużynom na Stadionie Miejskim przy ulicy Świętokrzyskiej. W tym sezonie KSZO wygrał 5 z 7 spotkań u siebie.

Garbarnia nie taka mocna

Goście są spadkowiczem z rozgrywek II ligi. Widać jednak, że i w tym sezonie nie ugrają raczej zbyt wiele. Mieli okres, gdy byli w czołówce z niewielką stratą do lidera, aczkolwiek kilka ostatnich meczów to wyraźny kryzys. Wystarczy powiedzieć, że ostatni mecz wygrany z Orlętami Radzyń Podlaski przerwał serię 3 porażek z rzędu.

Ta wygrana jednak gościom z Krakowa nie przyszła łatwo. Garbarnia zdobyła gola w końcówce przez ostatnie 30 minut grając w osłabieniu. Przez te słabsze wyniki w ostatnim czasie spadli już na 8 miejsce w tabeli mając kilkupunktową stratę do czołówki. Do sobotniego rywala tracą już 7 oczek. Mamy nadzieję, że po tym meczu ta przewaga się nie zmniejszy.

Powiększyć tę różnicę nie musi być wcale tak ciężko. Goście mają niemałe problemy w meczach wyjazdowych. W 7 meczach potrafili wygrać tylko 2 razy, a przy tym zdobyli raptem 7 goli. Jakby tego było mało, w delegacjach nie wygrali w 5 kolejnych meczach ponosząc aż 3 porażki.

Mecze bezpośrednie 

Od sezonu 2011/12 doszło do 6 pojedynków pomiędzy KSZO i Garbarnią, w tym 2 na poziomie II ligi. Pomarańczowo – czarni mają z tym rywalem całkiem dobry bilans. Wygrali bowiem 3 spotkania, raz remisując i ponosząc 2 porażki. Ani razu w tym okresie nie przegrali na swoim stadionie. Aktualnie kontynuują serię 3 meczów bez porażki z rzędu. W 2 ostatnich meczach domowych z Garbarnią nie stracili ani jednego gola. Chociaż ostatni mecz odbył się stosunkowo dawno (27.05.2017 KSZO – Garbarnia 2:0), a w obu drużynach doszło do dużych zmian to liczymy na kontynuowanie dobrej serii i formy przez gospodarzy.

Spotkanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Garbarnia Kraków już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Świętokrzyskiej. Transmisja w Polsport.live: https://polsport.live/mstv/transmisja/1287/kszo-garbarnia