I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Tegoroczne ostatki – zapowiedź meczu KSZO – Chełmianka

Po szczęśliwie zdobytym punkcie z Garbarnią Kraków przychodzi czas na ostatni mecz w rundzie jesiennej w wykonaniu piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W najbliższy piątek o godzinie 18 rozpocznie się domowe starcie z Chełmianką Chełm.

Znów bez porażki 

Cieszy fakt, że kolejny raz pomarańczowo – czarni potrafili odrobić straty i w doliczonym czasie gry wywalczyć 1 punkt. W 96 minucie z rzutu karnego wyrównał Łukasz Mazurek II. W kilku poprzednich spotkaniach KSZO wychodząc na prowadzenie potrafił kontrolować mecz i dowieźć prowadzenie do końca. Tym razem wyszedł jednak duży potencjał gości, którzy szybko wyszli na prowadzenie.

Przy zwycięstwach jednocześnie Wieczystej Kraków i Avii Świdnik zwiększyła się przewaga do prowadzącej dwójki. Do miejsca dającego awans do II gracze trenera Rafała Wójcika tracą już 6 punktów. Udało im się jednak zachować 3 miejsce zwiększając przewagę nad 4 Podlasiem Biała – Podlaska do 2 punktów. 

Remis w ostatniej kolejce oznacza również kontynuowanie serii meczów bez porażki. Ta na ten moment wynosi 5 spotkań, w których udało się zdobyć 13 punktów. W tym okresie to 2 najlepszy wynik w lidze. Tylko Wieczysta może pochwalić się kompletem zwycięstw w ostatnich 5 grach.

Chełmianka mocna, ale…

Goście w tym sezonie radzą sobie całkiem dobrze zajmując dobre 6 miejsce w rozgrywkach III ligi grupy IV. Mają na koncie raptem 3 punkty mniej niż KSZO. Pokazuje to, jak duży ścisk panuje w tym sezonie w tej lidze pomimo rozegrania już 17 kolejek. Ostatnie spotkanie z Orlętami Radzyń Podlaski zostało rozegrane we wtorek w Lubartowie, z powodu złego stanu boiska w Radzyniu. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli Chełmianie wynikiem 2:1.

Problemem gości w tym sezonie zdecydowanie jest defensywa. Pomimo 32 zdobytych bramek, mają wyrównany bilans bramkowy. Trudno wyobrazić sobie klub z czołówki, który traci 1.8 goli na mecz, a tak jest w przypadku drużyny z Chełma. Tylko 3 drużyny straciły więcej bramek. Są to KS Wiązownica, Sokół Sieniawa oraz Karpaty Krosno, a więc kluby zajmujące odpowiednio 13, 15 i 18 miejsce.

W aż 6 spotkaniach stracili co najmniej 3 gole. Raz było ich 4, a raz nawet 6. Aż 4 razy do takiego przypadku dochodziło w meczu wyjazdowym.

  • Unia Tarnów – Chełmianka 3:0
  • Wieczysta Kraków – Chełmianka 4:0
  • Czarni Połaniec – Chełmianka 3:3
  • Karpaty Krosno – Chełmianka 3:4
  • Chełmianka – Wiślanie Jaśkowice 1:6
  • Chełmianka – Podlasie 1:3

W pozostałych 11 spotkaniach było lepiej, gdyż stracili raptem 10 bramek, ale ta powyższa statystyka tylko pokazuje, jak niestabilną drużyną są rywale, a przy tym są dosyć mocno nieprzewidywalni. Przy takich liczbach potrafili zanotować bowiem 9 zwycięstw.

Mecze bezpośrednie 

Należy zwrócić uwagę, że piątkowy mecz to 1 mecz w rundzie rewanżowej. Obie drużyny miały zatem okazję spotkać się w 1 kolejce. W Chełmie KSZO przegrał 2:1. Jak to wyglądało w poprzednich latach?

W tej parze dobrze widać, jak wiele znaczy atut własnego boiska. Na 11 wcześniejszych spotkań na poziomie III ligi tylko raz doszło do sytuacji, gdzie wygrywał gość. Była to Chełmianka w sezonie 2018/19.

W pozostałych 5 spotkaniach w Ostrowcu gospodarze wygrali 3 razy, do tego padły 2 remisy. Aktualnie jednak gospodarze kontynuują dobrą serię gier z tym rywalem u siebie. Wygrali 3 z 4 meczów, raz padł remis, a do tego pomarańczowo – czarni zdobyli aż 11 bramek.

Liczymy na to, że KSZO będzie potrafił udanie zakończyć rundę jesienną i tym samym utrzymać 3 miejsce w tabeli. 3 punkty byłyby dobrym zwieńczeniem tego udanego roku. Jest to możliwe przy tak słabej postawie rywala w defensywie.

Spotkanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Chełmianka Chełm już w najbliższy piątek o godzinie 18 na Stadionie Miejskim przy ulicy Świętokrzyskiej. Transmisja w Polsport.live. Zapraszamy!