Bez kategorii

Derby nasze! Relacja po meczu KSZO – Korona II

Zwycięstwem zakończyło się kolejne spotkanie piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w III lidze grupie IV. Tym razem pomarańczowo – czarni okazali się lepsi od rezerw Korony Kielce. Wygrana cieszy tym bardziej, ponieważ udało się odzyskać 6 pozycję w tabeli. Były to pierwsze dla obu drużyn derby województwa świętokrzyskiego w tym roku. Miał to być pojedynek braci – Radosława i Kamila Sylwestrzaków. Kapitan KSZO nie mógł jednak zagrać w tym spotkaniu.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, ponieważ ci już w 13 minucie objęli prowadzenie. Rzut wolny na skraju pola karnego wykonywał Michał Nawrot. Uderzył on tak precyzyjnie, że piłka przelobowała bramkarza. Gospodarze na prowadzeniu.

Gospodarze przez większość spotkania przeważali i prezentowali się lepiej na tle swojego rywala. To udało się potwierdzić w 71 minucie. Przechwyt przed własnym polem karnym zaliczył Olek Maidanevych. Uruchomił prostopadłym podaniem Fryderyka Janaszka, a ten ze spokojem umieścił piłkę w siatce w sytuacji sam na sam. 2:0 i decydujący cios.

Korona nie miała w zasadzie przez większość czasu pomysłu jak pokonać Jakuba Burka. Na przestrzeni 90 minut można śmiało powiedzieć, że gospodarze byli drużyną lepszą.

18.03.2020 r. 18:00 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Korona II Kielce 2:0 (1:0)

KSZO: Burek – Domagała, Jarzynka, Mężyk, Maidanevych (89. Żebrowski) – Kafel, Lipka (82. Zimnicki), Zdyb (65. Pawlik) – Brągiel (89. Lenard), Mażysz (65. Janaszek), Nawrot

Korona: Mamla – Zwoźny, Kiełb (76. Seweryś), Sylwestrzak, Lisowski – Strzeboński, K. Turek, Shinonaga (83. Przybysławski), Mucha, R. Turek (68. Kośmider) – Szulc (76. Płocica)

Kartki: Maidanevych, Domagała, Kafel (wszyscy KSZO), K. Turek, R. Turek, Mucha, Szulc (wszyscy Korona)

Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów)

W następnej kolejce nasz zespół rozegra mecz w Świdniku z miejscową Avią. Spotkanie odbędzie się 25 marca o godzinie 15:00