III liga kobietsezon 2022/2023

Kobiety: Wyszarpane zwycięstwo w Sobolowie

W spotkaniu w ramach III ligi kobiet nasze piłkarki wygrały na wyjeździe z zespołem Naprzodu Sobolów 2:1. Decydujący gol padł w doliczonym czasie meczu.

27 maja 2023 r. – godz. 13:00

Naprzód Sobolów – KSZO Ostrowiec Św. 1:2 (0:1)

Bramki: Wiktoria Jurecka 14′, Wiktoria Latała 90+1′

KSZO: Zienkowska – Zawadzka, Olszewska, Tymowska – Bień, Zawolik (85′ Krawczyk), Zakrzewska, Jurecka, Papierz – Latała, Szymańska

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Zdecydowanie lepiej rozgrywaliśmy piłkę dzięki czemu mieliśmy kilka okazji na zdobycie goli. 3 sytuacje stuprocentowe miała Latała, dwie Szymańska. Zespół gospodarzy grał bardzo fizycznie czego efektem było dużo fauli i kontuzji. Po takich mocnych zderzeniach nasza bramkarka dwukrotnie była faulowana w polu karnym. Raz została kopnięta w bok głowy, później w twarz. W drugiej części gry zespół z Sobolowa narzucił szybkie tempo. Widać, że chcieli szybko odrobić straty. Udało im się to w 84 ‘minucie. Długo nie cieszyły się z remisu bo nasze zawodniczki przeprowadziły fantastyczną kontrę. Tymowska podała prostopadłą piłkę do Latały a ta z bliskiej odległości zmieściła futbolówkę między słupkiem a bramkarką. Sędzina przedłużyła mecz aż o 12 minut. Końcowe minuty to nerwowa gra obu drużyn. Udało nam się utrzymać korzystny rezultat i tuż po gwizdku widać było wybuch radości na twarzach zawodniczek KSZO. Cieszy wygrana na ciężkim terenie. Bardzo dziękuję zawodniczkom za zdrowie i serce pozostawione na boisku. Bardzo dobry mecz z naszej strony. Dobrze rozegraliśmy to taktycznie a dziewczyny widziały, że muszą utrzymać skupienie ponad 90 minut. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie uraz Weroniki Zienkowskiej, bramkarki KSZO. Po meczu trafiła do szpitala… Trzymamy kciuki żeby wszystko dobrze się ułożyło – powiedział nam po meczu trener KSZO, Szymon Kroczek.