I ZespółIII ligaKSZOsezon 2022/2023

Porażka na koniec sezonu. Relacja z meczu Chełmianka – KSZO

Wczoraj naszym piłkarzom przyszło mierzyć się z Chełmianką Chełm. Mecz nie należał do najciekawszych, bowiem padła w nim tylko jedna bramka, która dała zwycięstwo a także utrzymanie gospodarzom.

W pierwszej połowie meczu Chełmianka stwarzała sobie wiele szans do strzelenia bramki, jednak brakowało skuteczności. Było wiele strzałów zza pola karnego, które kończyły się albo interwencją naszego bramkarza, albo piłką lecącą obok słupka. Nasi piłkarze również mieli swoje sytuacje, jednak brakowało skuteczności w końcowych fazach poszczególnych akcji.

Druga połowa była znacznie ciekawsza niż pierwsza. Na początku drugiej odsłony drużyna KSZO nieco się otworzyła i stwarzała sobie trochę więcej szans. Chełmianka również miała okazje, jednak żaden z piłkarzy nie znalazł drogi do bramki. W 64’ minucie spotkania gospodarze mieli świetną okazję do strzelenia bramki. Jeden z zawodników wyszedł na czystą pozycję i przed sobą miał tylko naszego bramkarza, który spóźnił się z interwencją i spowodował rzut karny. Dodatkowo został ukarany żółtą kartką. Do jedenastki podszedł Piotr Piekarski, i mimo tego, że Bartosz Ziółko wyczuł jego intencje to piłka i tak zatrzepotała w siatce. Po kilku zmianach, które nieco ożywiły naszą grę próbowaliśmy strzelić bramkę wyrównującą. Szczególnie w końcówce meczu było sporo okazji, jednak wynik się nie zmienił.

Podopieczni Rafała Wójcika zatem przegrali ostatni mecz III Ligi gr. IV w sezonie 2022/2023. Ekipa KSZO zakończyła rozgrywki na 4 miejscu, natomiast piłkarze Chełmianki dzięki tej wygranej zapewnili sobie utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Ostatnim spadkowiczem

Stadion Miejski w Chełmie.

Chełmianka Chełm – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)

1:0 | Piotr Piekarski (K.) | 64’

KSZO: Ziółko – Domagała, Mężyk, Mazurek, Zdyb – Zimnicki (66’ Nawrot), Lipka (64’ Kafel), Dziubiński – Bełczowski, Chernii (64’ Dumaniuk), Janaszek (66’ Mażysz).
Chełmianka: Ciołek – Kulynych, Futa, Bobrov, Stępień, Piekarski (90.Gierała), Bednara (46.Czułowski), Nowak, Wójcik (90.Kotko), Myśliwiecki (46.Mroczek), Knap (81.Szwed)

Żółte kartki: Nowak, Bobrov – Janaszek, Zdyb, Ziółko, Domagała.