III liga kobietKobietyKSZOsezon 2023/24

Kobiety: Powalczyć o dobry rezultat

W meczu 10. kolejki o mistrzostwo III ligi kobiet nasze piłkarki zmierzą się z wiceliderem tabeli, Iskrą Tarnów. Pojedynek ten rozegrany zostanie na sztucznym boisku przy ulicy Kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim w niedzielę 29 października o godzinie 12:00.

Pomarańczowo-czarne od początku mierzą się z typowymi “ciężarami” jeśli chodzi o braki kadrowe. Od kilku spotkań między słupkami bramki występuje nominalna zawodniczka grająca na pozycji obrońcy. Brak podstawowej bramkarki oraz kilku dziewczyn z pola na pewno sprawia olbrzymi ból głowy trenerom Szymonowi Kroczkowi i Andrzejowi Szymańskiemu. Najbliższy mecz z Iskrą Tarnów, czyli jednym z dominatorów ligi na pewno sprawy nie ułatwia. Iskierki z Tarnowa wygrały siedem z dziewięciu meczów i na pewno przyjadą do Ostrowca po pełną pulę i chyba w pełni zrozumiałe, że taki mają zamiar, bowiem piłkarki KSZO pozostają w gronie dwóch drużyn, mając obok siebie mizerne Rysy, które na własnym terenie nie odniosły zwycięstwa. Ostrowczanki mają całkowicie nieudaną jesień, najgorszą w historii sekcji, kiedy to na swoim boisku ugrały zaledwie dwa punkty. Faworytem bez dwóch zdań jest drużyna z Tarnowa. Iskra w delegacji rozegrała pięć meczów. Cztery z nich wygrała, jedynie raz musiała uznać wyższość przeciwnika a miało to miejsce nie byle z kim, bo z Wisłą Kraków i przegrała swoje starcie 0:2.

Bilans bramkowy Iskry jest dość okazały – 45 goli strzelonych i 12 straconych. W porównaniu do zespołu KSZO jest to przeskok o kilka klas, bowiem ostrowczanki mają co prawda 24 gole zdobyte ale aż 25 straconych co nie rzuca dobrego światła na postawę defensywną drużyny.

W ubiegłej kolejce ostrowczanki wygrały 7:1 z najsłabszą drużyną ligi – Rysami Bukowina Tatrzańska. Iskra Tarnów natomiast wygrała 3:2 z Pogorzanką Pogorzyce.

Warto zwrócić uwagę na zawodniczki Iskry, które mają najwięcej zdobyczy bramkowych. Są nimi Karolina Piwowarczyk – autorka 9 goli oraz Gabriela Kusion, która umieszczała piłkę w siatce rywalek ośmiokrotnie.

Drużyna KSZO w niedzielnym starciu musi przede wszystkim ustrzegać się błędów w defensywie, a to powinno być kluczem do korzystnego wyniku. Na pewno każdy sympatyk kobiecej piłki w Ostrowcu chciałby w końcu zwycięstwa na własnym terenie i tego też naszym dziewczynom życzymy.

Powodzenia!