I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Gorzkie ostatki – relacja z meczu KSZO – Chełmianka

Porażką i to dosyć dotkliwą zakończyli rundę jesienną piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W 18 kolejce III ligi grupy IV pomarańczowo – czarni ulegli aż 0:3 Chełmiance Chełm. Była to 1 kolejka rundy rewanżowej i już 2 porażka z drużyną z Chełma.

Chełmianka konkretniejsza

Początek spotkania, pierwsze 25 minut to próba wymiany ciosów w wykonaniu obu klubów. Zarówno KSZO, jak i Chełmianka co chwilę stwarzały sytuacje pod bramką rywala. Brakowało jednak konkretów, strzały były blokowane bądź brakowało dokładności. Sporo sytuacji kończyło się kontrą bądź rzutem rożnym. Tych stałych fragmentów było bardzo dużo.

Po raz pierwszy groźnie było około 20 minuty, gdy jeden z graczy Chełmianki uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Oskara Klona. Na szczęście gospodarzom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Był to jednak zwiastun tego, co wydarzyło się w następnych minutach. Goście próbowali przejąć inicjatywę i poniekąd im się to udało. W 26 minucie sędzia Marcin Sokołowski podyktował rzut karny dla gości, którego pewnie na gola zamienił Bartłomiej Korbecki. Był to dla niego już 14 gol w tym sezonie, dzięki czemu powiększył swoją przewagę w klasyfikacji strzelców nad goniącymi go Adrianem Paluchowskim, Manuelem Torresem i Sebastianem Kwaczreliszwilim.

W spotkaniu nie brakowało agresywnej gry. Oba kluby dużo faulowały, a sędzia był zmuszony do wyciągania z kieszonki żółtych kartek. Takich sytuacji w 1 połowie było całkiem sporo. W pierwszych 45 minutach dominował obraz brzydkiej gry z obu stron. Do tego pojawiało się dużo rzutów rożnych. Jeden z nich w 45 minucie przyniósł gościom profit. Po dośrodkowaniu z lewej strony z perspektywy bramki KSZO najwyżej w powietrze wyskoczył Władysław Bobrow i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Był to duży cios dla gospodarzy i moment ulgi dla gości, co można było zauważyć w 2 odsłonie spotkania. Do przerwy Chełmianka prowadziła 2:0.

Po przerwie KSZO starał się wrócić do meczu. Prowadził grę, ale w wielu momentach brakowało dokładności. Ciężko było o stworzenie klarownej sytuacji. Goście bardzo dobrze się bronili, grali w średnim pressingu dosyć daleko od własnej bramki i to utrudniało grę pomarańczowo – czarnym. Zielono – biali nie chcieli ograniczać się tylko do defensywy po przerwie i starali się wyprowadzać kontry. Było widać w ich grze sporo luzu, co z czasem pozwoliło im na dłuższe utrzymanie się przy piłce. Jednak aż do końcowych minut spotkania nie miało to wpływu na wynik.

Nadeszła jednak 84 minuta. Gospodarze, a konkretnie Damian Mężyk popełnił bardzo duży błąd w wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki, co umożliwiło gościom na stworzenie kolejnej świetnej sytuacji. Podanie na pustą bramkę otrzymał Jakub Karbownik i zamienił sytuację na gola. KSZO po 3 straconym golu był całkowicie rozbity. Chełmianka starała się jeszcze o podwyższenie wyniku. Widać było z ich strony duże zaangażowanie, grę na wyprzedzenie. Na szczęście jednak dla gospodarzy brakowało skuteczności. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3, co dobrze obrazuje to, co działo się tego późnego popołudnia na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Porażka ta sprawiła, że KSZO spadł w tabeli na 4 miejsce kosztem dzisiejszego rywala. Chełmianka awansowała na podium dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich pomimo takiej samej liczby punktów i lepszego bilansu bramkowego. Sytuacja może się jednak jeszcze pogorszyć, gdyż niewielką stratę do graczy trenera Rafała Wójcika ma Siarka Tarnobrzeg mając w tym momencie o 2 mecze rozegrane mniej. Możliwe, że jeszcze do niedawna drużyny w zasięgu wzroku, a więc Avia Świdnik i Wieczysta Kraków będą wiosną trudne do dogonienia.