II zespółKSZOSparingi

Rezerwy: Druga porażka w sparingu

We wtorek, 6 stycznia odbył się kolejny mecz kontrolny drugiego zespołu KSZO. Na sztucznym boisku przy ulicy Kolejowej podopieczni duetu trenerskiego Barański-Wróbel podejmowali Wisłę Sandomierz. Mecz zakończył się zwycięstwem IV-ligowca 1:2.

Wisła Sandomierz wzmocniona kilkoma zawodnikami wyglądała zdecydowanie lepiej niż przed kilkoma dniami, kiedy uległa Świtowi Ćmielów aż 0:6. W szeregach KSZO natomiast znaleźli się sami zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Adrian Szynka, który w ostatnim czasie testowany był przez Star Starachowice.

W 11. minucie po fatalnym błędzie naszej defensywy to Wisła wyszła na prowadzenie. Pierwszy gol w tym meczu był autorstwa 18-letniego Michała Bidasa. W 27. minucie ten sam zawodnik zwieńczył bardzo ładną akcję całej drużyny, pokonując drugi raz Igora Ziębę.

Nie ma co ukrywać, że najbardziej wyróżniającą się postacią na boisku, bez podziału na drużyny, był Adrian Szynka, który, mówiąc wprost kolokwialnie, nie pasował do tego meczu. Pomocnik KSZO rozdzielał piłki wzdłuż i wszerz, często wykorzystywał przygotowanie fizyczne i umiejętności by zdobyć przewagę nad rywalem, był również faulowany w 60. minucie, dzięki czemu arbiter wskazał na rzut karny dla KSZO. Kontaktowego gola zdobył oczywiście Szynka.

Ostatni kwadrans to zdecydowana przewaga gospodarzy, po tym jak doszło do kilku zmian w rezerwach KSZO, a piłkarze trenera Tomasza Dymanowskiego zaczęli opadać z sił. Niestety, na wyrównującego gola nie przyszło nam się doczekać i to Wisła wygrała spotkanie. Dla IV-ligowca było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznym okresie przygotowawczym, dla KSZO II zaś, druga porażka i druga tym samym w stosunku 1:2.

6 lutego 2024 r. – godz. 19:00 – boisko syntetyczne przy ulicy Kolejowej w Ostrowcu Św.

KSZO II Ostrowiec – Wisła Sandomierz 1:2 (0:2)

0:1 Michał Midas 11′

0:2 Michał Bidas 27′

1:2 Adrian Szynka 60′ (k.)

KSZO: Igor Zięba – Lenard, Marzec, Post, Kasprowicz – Kaczor, Sochacki, Szynka, Szczęsny – Romański oraz Krzemiński, Wojciech Zięba, Nalewaj, Adamczyk, Niezgoda, Stefański, Krzepkowski

sędziował: Rafał Barański

Następny sparing nasze rezerwy rozegrają już w piątek, 9 lutego o godzinie 19:30. Na sztucznym boisku przy ulicy Kolejowej podejmą ligowego rywala – GKS Iwaniska.