III liga kobietKobietyKSZOsezon 2023/24

Kobiety: Iskra zgaszona w Ostrowcu

W meczu 16. kolejki III ligi kobiet piłkarki KSZO mierzyły się na własnym terenie z sąsiadującą w tabeli Iskrą Krzemień. Ostrowczanki rozgromiły swoje rywalki aż 9:0 i awansowały na 9. miejsce w tabeli. Niestety, nadal do bezpiecznej strefy tracą cztery punkty.

To, że sobotni mecz był z gatunku tych o sześć punktów, jak pisaliśmy wcześniej w zapowiedzi, nie ulegało wątpliwości. Sam mecz, jak się okazało, w żadnym stopniu nie przypominał tego z jesieni. KSZO dominował w każdym aspekcie. Wytłumaczeniem na tak olbrzymi wynik może być fakt, że w drużynie z Krzemienia nie dzieje się najlepiej. Już poprzedni mecz i porażka 0:5 z Pogorzanką świadczy o sporych problemach kadrowych. Jak można było wyczytać z wypowiedzi szkoleniowca Iskry, kadra została zdziesiątkowana przez urazy oraz wyjazdy zawodniczek do szkół i do pracy. Na domiar złego, między słupkami musiała stanąć Hanna Bliżek, która nominalnie odpowiada za zdobywanie goli i atakowanie na bramkę rywala. To jednak nie nasze zmartwienie. Nas cieszy to, że zespół KSZO wyszedł na boisko by po prostu rozstrzygnąć spotkanie na swoją stronę. I tak też się stało.

Ostrowczanek, mimo wszystko, czeka ciężki bój o pozostanie w III lidze. Do zakończenia sezonu pozostało sześć spotkań, a podopieczne trenera Szymona Kroczka są wciąż w strefie spadkowej i muszą liczyć na przeskoczenie w tabeli ósmej Pogorzanki Pogorzyce, które mają cztery punkty przewagi nad naszym zespołem. Na horyzoncie pozostały mecze z wiodącymi ekipami (FSA Kraków, Iskra Tarnów czy Puszcza Niepołomice). Wydaje się jednak, że punktów należało by szukać w starciach z Interem Gnojnica i Rysami Bukowina Tatrzańska, które zamykają stawkę. Zapowiada się zatem emocjonująca końcówka sezonu. Oby z happy-endem dla naszych zawodniczek.

4 maja 2024 r. – godz. 12:00 – boisko przy Kolejowej w Ostrowcu

KSZO Ostrowiec Św. – Iskra Krzemień 9:0 (3:0)

1:0 Amelia Bień 15′

2:0 Wiktoria Latała 26′

3:0 Sandra Papierz 34′

4:0 Amelia Bień 52′

5:0 Aleksandra Pawlik 66′

6:0 Aleksandra Pawlik 67′

7:0 Patrycja Szymańska 85′

8:0 Patrycja Szymańska 86′

9:0 Maja Zawolik 90′

KSZO: Szczerbińska – Zawadzka (73′ Kowalska), Tymowska (83′ Szałapska), Papierz – Dziekańska (46′ Sternik), Bień, Zawolik, Zakrzewska (72′ Kostrzewa), Pawlik – Krawczyk (65′ Szymańska), Latała

Kolejny mecz pomarańczowo-czarne zagrają na wyjeździe 12 maja o godzinie 12:00. Ich rywalem będzie Puszcza Niepołomice (jesienią zespół występował pod nazwą Naprzód Sobolów). Spotkanie w Ostrowcu zakończyło się wynikiem 2:3.