Ćwierćfinał już dziś – zapowiedź meczu Naprzód – KSZO
Po zmaganiach ligowych w Betclic III lidze piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czeka walka o awans do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem w ćwierćfinale będzie dobrze znany Naprzód Jędrzejów, jeden z ligowych rywali. Spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 17:00. Będzie to mecz wyjazdowy.
W ostatniej kolejce KSZO nie bez problemów wygrał ze Stalą Kraśnik zbliżając się dzięki temu na 2 punkty do Avii Świdnik, która niespodziewanie zremisowała u siebie z Podlasiem. Teraz czas na kolejne wyzwanie i przybliżenie się do odzyskania trofeum, który KSZO wygrywał w swojej historii wielokrotnie.
2 tygodnie temu w Kazimierzy Wielkiej pomarańczowo – czarni nie mieli żadnych problemów z awansem do następnej rundy. Zapewniła to wygrana 4:0 po bramkach Piotra Łazarza, Mateusza Nowaka, a także Farida Ali i Jakuba Górskiego po rzutach karnych. Był to 2 mecz w tej edycji po wcześniejszej wygranej w Rudkach 8:0. Na ten moment zatem KSZO legitymuje się imponującym bilansem bramkowym 12:0. Spośród pozostałych w walce drużyn tylko Moravia Morawica zdobyła więcej bramek (łącznie 17, w tym aż 13 z A-klasową Agricolą Łoniów).
Jeśli chodzi o rywala z Jędrzejowa, to ten również udanie i bardzo spokojnie dotarł do ćwierćfinału. Zapewniły mu to wyjazdowe wygrane w Małogoszczy i w Kielcach, z 3 drużyną Korony. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:0. Zatem Naprzód tak samo, jak KSZO do tej pory gola nie stracił.
2 lata temu oba zespoły zmierzyły się ze sobą właśnie na tym etapie gry. Jednak Naprzód był wówczas klubem kroczącym pewnie do IV ligi. Jako drużyna z okręgówki dotarli do półfinału eliminując KSZO po rzutach karnych. Jednak typu puchar rządzi się swoimi prawami. Rok temu Naprzód odpadł właśnie z drużyną z klasy okręgowej już na etapie ⅛ finału. Mamy zatem do czynienia z drużynami głodnymi awansu.
W tym sezonie będzie to już 3 bezpośredni pojedynek tych klubów. Jesienią w Jędrzejowie padł remis 1:1. Na wiosnę w Ostrowcu KSZO wygrał 2:0. Jak będzie tym razem?
Spośród wszystkich 4 par, ta zapowiada się najbardziej ciekawie i wyrównanie. Jak prezentują się pozostałe pary?
- Spartakus Daleszyce – Korona II Kielce
- Moravia Morawica – Czarni Połaniec
- Arka Pawłów – Neptun Końskie
Tylko ostatnie z tych spotkań rozpocznie się później, bo o godzinie 19:30. Pozostałe, o godzinie 17:00.
Mecz Naprzód Jędrzejów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski już w tę środę na Stadionie Miejskim w Jędrzejowie przy ulicy Sportowej 1.
