Juniorzy w kolejnej rundzie OPP

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła drużyna juniorów starszych KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W rozegranym dziś spotkaniu III rundy Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego ZPN pomarańczowo-czarni pokonali po rzutach karnych IV-ligowego Orlicza Suchedniów.

Regulaminowe 90 minut nie przyniosło bramek, dlatego potrzebna była dogrywka. Drużyna prowadzona przez duet trenerski Waldemar Domagała – Dariusz Pietrasiak objęła prowadzenie po strzale Łukasza Cyrana, jednak tuż przed końcem dogrywki do wyrównania zdołał doprowadzić Ernest Supierz. Pomarańczowo-czarni lepiej egzekwowali jednak rzuty karne i to oni zagrają w kolejnej rundzie ze Starem Starachowice. -Na pewno jest to spora niespodzianka, jednak nawet w dogrywce widać było olbrzymią wolę walki i zaangażowanie u chłopaków. Muszę przyznać, że Orlicz trochę nas zlekceważył, miał swoje sytuacje na początku spotkania i gdyby je wykorzystał, mecz wyglądałby inaczej. Widać było też dyscyplinę taktyczną i spore umiejętności w naszym wykonaniu, chłopcy coraz lepiej się rozumieją, coraz lepiej grają. Z pewnością ten mecz zostanie u nich w pamięci, bo to zawsze wielka frajda zagrać na głównej płycie. Wchodzą zawodnicy z roczników 2004-2005, którzy mają przed sobą jeszcze dwa-trzy lata juniorskiego grania, jednak musimy jeszcze trochę poczekać nim trafią do pierwszego zespołu. Chciałbym też podkreślić, że dużo informacji o przeciwniku przekazał trener Pietrasiak, który mierzył się już z Orliczem w lidze. Goście szukali stałych fragmentów gry mając wysokich zawodników, jednak udało się przetrzymać ich napór, z czego bardzo się cieszę, bo to zespół, który ma szansę powalczyć o III ligę – powiedział po meczu szczęśliwy trener drużyny juniorów starszych, Waldemar Domagała.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Orlicz Suchedniów 1:1 (0:0, 0:0, 1:0)

1:0 Łukasz Cyran 94 minuta

1:1  Ernest Supierz 117 minuta

KSZO: Dymanowski – Dziurzyński (55′ Osowski), Śmieszek, Stachurski, Wasilewski – Pawlik (71′ Zwolski), Szymański, Miszczyk (83′ Cyran), Lipka, Toboła (64′ Jas) – Swat (110′ Szemraj).

Orlicz: Ubysz – Jarząb, Czeneszkow (46′ Cedro), Solnica (46′ Supierz), Grzejszczyk (46′ Chrzanowski), Bator, Boleń (46′ Kita), Bujak, Tumulec, Sikora, Świtowski (46′ Paprocki).

Żółte kartki: Śmieszek – Ubysz, Jarząb, Cedro, Chrzanowski, Bujak.

Sędziował: Filip Szczurek (Starachowice)

W meczu IV rundy OPP piłkarze KSZO zmierzą się z innym IV-ligowcem – Starem Starachowice. Spotkanie zostanie rozegrane 14 września o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.