Bez kategorii

Wysoka porażka na zakończenie

Nie udał się naszym piłkarzom wyjazd do Puław. W rozegranym wczoraj spotkaniu 42. kolejki pomarańczowo-czarni ulegli świeżo upieczonemu beniaminkowi II ligi aż 1:7 (1:1).

Pierwsza część meczu nie zapowiadała pogromu, bowiem na bramkę Ednilsona Furtado zdołał odpowiedzieć Przemysław Dwórzyński. Jednak, to co się stało po przerwie, trudno wytłumaczyć jedynie zmęczeniem środowym meczem Okręgowego Pucharu Polski, w którym pomarańczowo-czarni grali dodatkowe pół godziny. Najpierw Krystian Puton dobrze dograł do Ednilsona, który nie miał problemów ze sfinalizowaniem akcji. Portugalski napastnik chwilę później skompletował hat-tricka, a mógł pokusić się o kolejne trafienie. Czwartego gola ładnym strzałem pod poprzeczkę zdobył Bartłomiej Bartosiak, a kolejne dwie bramki dołożyli Łukasz Kacprzycki i Dariusz Brągiel. W tym momencie podopieczni Mariusza Pawlaka mieli już na swoim koncie 99 bramek i zaciekle walczyli o bramkę nr 100 w ligowych rozgrywkach. Zrobił to Bartłomiej Bartosiak efektownym strzałem, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w bramce Korziewicza. Tym samym gospodarze potwierdzili to, że w tym sezonie byli zdecydowanie najlepszą drużyną w całych rozgrywkach.

Wisła Puławy – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 7:1 (1:1)

1:0 Ednilson Furtado 11 minuta

1:1 Przemysław Dwórzyński 33 minuta

2:1 Ednilson Furtado 47 minuta

3:1 Ednilson Furtado 50 minuta

4:1 Bartłomiej Bartosiak 63 minuta

5:1 Łukasz Kacprzycki 67 minuta

6:1 Dariusz Brągiel 75 minuta

7:1 Bartłomiej Bartosiak 82 minuta

Wisła: Kołotyło – Cheba (84′ Konrad Pyska), Kiczuk, Wiech, Brągiel – Kacprzycki (88′ Gołąb), K. Puton, W. Puton (84′ Kacper Pyska), Bartosiak, Kondracki – Furtado (72′ Figura).

KSZO: Korziewicz – M. Kaczmarek (46′ Kraśniewski), Mężyk, Dwórzyński, Ziółkowski – Pawlik (64′ Zalewski), Partyka, Zaklika (64′ Szydłowski), Szymański (46′ Stanisławski), P. Kaczmarek – Paluch.

Żółte kartki: Kondracki – Dwórzyński, Pawlik.

Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ)

Pomarańczowo-czarni przed niedzielnymi meczami 42. kolejki plasują się na dziewiątym miejscu. W przypadku wygranej Siarki Tarnobrzeg z Chełmianką zakończą rozgrywki o jedną pozycję niżej, na dziesiątym miejscu.