Jakub Pawlik i Franciszek Lipka na testach w Resovii

W zeszłym tygodniu nasi dwaj wychowankowie – Jakub Pawlik oraz Franciszek Lipka wzięli udział w jednodniowych testach w zespole Resovii.

Jakub Pawlik, 18-letni pomocnik, który wypracowuje sobie coraz mocniejszą pozycję w talii kart Rafała Wójcika. W tym sezonie rozegrał dziewięć meczów w trzeciej lidze i zdobył dwa gole.

Franciszek Lipka – 17-latek, który dopiero stawia pierwsze kroki w seniorskiej drużynie KSZO. Miał okazję wystąpić w jednym spotkaniu ligowym w sezonie 2020/2021, kiedy to KSZO mierzył się z ŁKS Probudex Łagów. Wówczas padł remis 1:1, a Franek rozegrał wtedy 45 minut. Aktualnie Franek Lipka grywa w zespole Juniorów Starszych, jednak trenuje regularnie z pierwszym zespołem, więc lada chwila powinien być włączony do kadry III-ligowej.

Przyjęto mnie bardzo dobrze. Odbyłem najpierw testy motoryczne, później zagraliśmy przeciwko najlepszym juniorom Resovii, a na koniec zagraliśmy sparing z III-ligową Wólczanką. Zagrałem dwie tercje. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla naszej drużyny. Zanotowałem jedną asystę – podsumował swoje występy Franciszek Lipka.

Cieszy fakt, że młodzi zawodnicy z naszej klubu zostają dostrzeżeni i docenieni czego efektem są zaproszenia na testy do klubów z wyższych lig. Mamy nadzieję, że zarówno Jakub jak i Franek w przyszłości stanowić będą o sile KSZO.