Podział punktów z Podhalem

Po bardzo widowiskowym spotkaniu w ramach 6. Kolejki III ligi gr. IV na linii Ostrowiec – Nowy Targ, padł remis 1:1. Ekipa KSZO po ostatnim meczu miała spore nadzieje na korzystny wynik w Ostrowcu, jednak obie drużyny zdobyły zaledwie jeden punkt.

Początek meczu był wymarzony dla graczy z Nowego Targu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową piłkę do siatki skierował Łukasz Mazurek. Od 9’ minuty na tablicy świetlnej widniał wynik korzystny dla Podhala. W późniejszych częściach pierwszej odsłony spotkania drużyna Podhala stwarzała sobie sporo dogodnych okazji, jednak były to strzały albo niecelne, albo pomiędzy słupkami świetnie interweniował Jakub Burek. Między innymi na pochwałę zasługuje interwencja 19-latka po strzale z rzutu wolnego. W 30’ minucie spotkania z powodu kontuzji boisko opuścił nowy nabytek KSZO – Adrian Dziubiński, którego zastąpił Jakub Pawlik. Właśnie on po kilku minutach miał świetną okazję do zdobycia bramki wyrównującej, jednak przytomną interwencją popisał się bramkarz Podhala – Maciej Styrczula, który chwilę potem obronił równie groźne uderzenie Michała Nawrota. Do przerwy utrzymał się wynik korzystny dla gości.

Od początku drugiej części spotkania gracze KSZO zabrali się za odrabianie tej jednobramkowej straty. Ciągłe ataki poskutkowały wyrównaniem w 74′ minucie spotkania. Po niemałym zamieszaniu w “szesnastce” Podhala strzałem po ziemi bramkarza przyjezdnych pokonał Jakub Pawlik. W końcówce meczu ostrowczanie stwarzali sobie ogrom sytuacji, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką. Pomimo wielu prób z jednej jak i drugiej strony mecz zakończył się remisem 1:1. Oba zespoły podzieliły się punktami, co nie zmieniło ich obecnej sytuacji w tabeli III ligi gr. IV.

3 września 2022 r. – godz. 17:00 – Stadion Miejski KSZO

KSZO Ostrowiec Św. – Podhale Nowy Targ 1:1 (0:1)
0:1 9’Łukasz Mazurek
1:1 75′ Jakub Pawlik

KSZO: Burek – Camargo, Mężyk, Sylwestrzak, Cukrowski – Dziubiński (30′ Pawlik, 87′ Lipka), Nawrot, Tymoshenko, Burzyński (87′ Bełczowski), Zdyb (60′ Persona) – Chernii
Podhale: Stryczula – Cuber, Mazurek, Wajsak, Drobniak – Rakowski (80′ Żołądź), Ligienza, Żurek – Burnat (46′ Styrczula), Szynka (61′ Banik), Płatek (80′ Ustupski)


Żółte kartki: Camargo, Tymoshenko – Szynka, Rakowski, Ustupski

Sędziował: Paweł Sitowski