III ligaKSZOsezon 2022/2023

Szalony mecz z Podlasiem!

Po emocjonującej końcówce ostrowczanie wyszarpali trzy punkty ekipie Podlasia Biała Podlaska. Przyjezdni mimo gry w przewadze jednego zawodnika roztrwonili korzystny rezultat i z Ostrowca wrócili z niczym. Bramki dla KSZO zdobyli Michał Nawrot i Ilya Tymoshenko.

Początek spotkania był wymarzony dla ekipy Podlasia, bowiem po niespełna 25 sekundach goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Jakuba Mażysza. Po szybko strzelonej bramce przyjezdni ruszyli do dalszego ataku. Dwa razy dość poważnie zagrozili bramce KSZO, jednak przytomnością pomiędzy słupkami wykazywał się Jakub Burek. W 41. minucie nasz golkiper przy interwencji już poza polem karnym trafił pięścią w głowę swojego przeciwnika. Prowadzący zawody Pan Jakub Pych nie miał wątpliwości i pokazał naszemu wychowankowi czerwoną kartkę. W momencie gry arbiter zalecił wejście między słupki naszemu zawodnikowi z pola, podczas gdy na rozgrzewkę udał się już Bartosz Ziółko, na naszej ławce zainicjowała się wymiana zdań z głównym sędzią. W wyniku protestów naszego sztabu również czerwone kartki obejrzeli kierownik drużyny Rafał Borek oraz rezerwowy Tomasz Persona. Dawno takiej sytuacji nie widzieliśmy. Po czerwonej kartce dla Burka, ktoś musiał opuścić plac gry by mógł pojawić się na nim Bartosz Ziółko. Tym zawodnikiem okazał się Fabian Burzyński. Bezpośrednio po wejściu Bartosz Ziółko zanotował poprawną interwencję, a do końca pierwszej połowy utrzymał się rezultat 0:1.

Ekipę KSZO gra w “dziesiątkę” zmotywowała do odrabiania strat. Na początku próbę z rzutu wolnego podjął Michał Nawrot, jednak po celnym strzale bramkarz gości zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Chwilę później – w 66. minucie Jakub Cukrowski wchodząc w pole karne został sfaulowany przez Diel Springa co poskutkowało przyznaniem rzutu karnego zawodnikom KSZO. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł nie kto inny jak Michał Nawrot, który pewnym strzałem w prawy róg bramki zamienił karnego na gola. Mimo wielu akcji ze strony KSZO jak i Podlasia do końca regulaminowego czasu gry utrzymał się wynik 1:1. W drugiej z czterech doliczonych minut przy wyjściu na czystą pozycję sfaulowany został Adrian Dziubiński, za co sędzia przyznał rzut wolny. Michał Nawrot, który wykonywał stały fragment gry dośrodkował piłkę na skraj pola karnego, skąd Damian Mężyk zgrał ją do środka, a całą akcję sfinalizował Illia Tymoshenko, który strzałem głową pokonał Rafała Misztala. Radość kibiców po tym trafieniu była nie do opisania. Kilka minut później arbiter odgwizdał koniec spotkania, a więc punkty zostały w Ostrowcu.

Po tym spotkaniu Pomarańczowo-czarni z dorobkiem 14 oczek zajmują 8. lokatę w tabeli.

Już 2 października zmierzymy się z Sokołem Sieniawa, na Stadionie Miejskim w Sieniawie.

24 wrzesień 2022 r. – godzina 16:00 – Stadion Miejski KSZO w Ostrowcu Św.

KSZO Ostrowiec Świetokrzyski – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (0:1)

Michał Nawrot 67′ (k.), Illia Tymoshenko 90+2′ – Jakub Mażysz 1′

KSZO: Burek – Sylwestrzak, Mężyk, Camargo, Cukrowski (73′ Pawlik) – Bełczowski, Burzyński (44′ Ziółko), Tymoshenko, Nawrot, Brągiel (62′ Dziubiński) – Chernii

Podlasie: Misztal – Spring (73′ Kozieradki, Kot (85′ Galach), Chyła, Kozłowski – Pigiel, Andrzejki, Podstolak (73′ Kurowski), Kobyliński (58′ Bahonko), Wojczuk – Mażysz

Żółte kartki: Sylwestrzak, Bełczowski, Cukrowski – Chyła, Wojczuk, Spring, Galach

Czerwone kartki: Burek, Persona (Poza boiskiem), Borek (Kierownik drużyny, poza boiskiem)

Sędziował: Jakub Pych (Tarnów)