Bez kategorii

Worek bramek na koniec

Niezwykle efektownym zwycięstwem zakończyli rundę jesienną w III lidze grupie IV piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zwycięstwo 5:1 nad Chełmianką Chełm, a jednocześnie porażka rezerw Korony Kielce z Czarnymi Połaniec zagwarantowała pomarańczowo czarnym 7 miejsce po 17 kolejkach.

Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla gospodarzy, którzy już po 8 minutach prowadzili 2:0. Najpierw dośrodkowanie z lewej strony Oleksiya Maidanevycha zostało zablokowane ręką przez jednego z obrońców za co sędzia Przemysław Burliga podyktował rzut karny. Tego pewnie na gola zamienił Kostiantyn Chernii. 6 minuta i 1:0.

Dosłownie chwilę później KSZO miało aut na wysokości pola karnego Chełmianki. Świetnie popracował Michał Nawrot, który nie dał sobie odebrać piłki, dośrodkował w pole karne, a tam najprzytomniej zachował się Dariusz Brągiel, który podwyższył wynik. 8 minuta i 2:0.

Tak naprawdę pierwsze 20 minut to totalna dominacja pomarańczowo czarnych nad Chełmianką, która w tym okresie nie potrafiła oddać ani jednego celnego strzału. Dopiero po 20 minucie goście zaczęli dochodzić do głosu. Kilka strzałów, jakby utrata koncentracji przez defensorów gości poskutkowała jedną przegraną drugą piłką. Tę zgarnął przed polem karnym Patryk Czułowski i umieścił piłkę w prawym okienko bramki Jakuba Burka. Wszystko rozpoczęło się bardzo niewinnie, bo KSZO rozpoczynało akcję z 5 metra. Kilka sekund później robi się nieprzyjemnie. 27 minuta i 2:1.

W zasadzie do przerwy obraz spotkania się nie zmienił. KSZO szukało kolejnych okazji do powrotu na dwubramkowe prowadzenie, ale im się to nie udało. Bardzo aktywny był Kostiantyn Chernii, do którego partnerzy chętnie zagrywali dłuższe bądź prostopadle piłki. Silny Ukrainiec dobrze wyglądał tyłem do pola karnego rywala, zastawiał się i dalej rozgrywał akcję. Mimo kilku okazji wynik spotkania nie zmienił się.

Po przerwie Chełmianka starała się przejąć inicjatywę nad spotkaniem szukając tym samym wyrównania. Trzeba sobie powiedzieć jednak, że obrona KSZO wyglądała bardzo pewnie i to rywalom się nie udało. Gospodarze starali się kontrować, ale przynajmniej do końcówki spotkania niewiele z tego wynikało.

Ostatnich 5 minut spotkania plus doliczony czas gry to prawdziwy popis i dobicie rywala przez pomarańczowo czarnych. Najpierw swoją 14 bramkę w tym sezonie zdobył Kostiantyn Chernii, który będąc tyłem do bramki uderzył sprytnie po dalszym słupku. Zasłonięty bramkarz z Chełma nie odgadł intencji naszego napastnika. 86 minuta i 3:1, a na tym nie koniec.

2 minuty później gospodarze dostali rzut wolny na wysokości pola karnego. Dobre dośrodkowanie, zgranie przez Kostiantyna Cherniia i swoją pierwszą bramkę w tym sezonie zdobywa Matheus Camargo. Można powiedzieć, że ten gol był niemal identyczny jak ten zdobyty tydzień temu w Tarnowie. 4:1 w 88 minucie. Mało?

92 minuta spotkania i kolejny rzut wolny dla KSZO, tym razem z drugiej strony. Tomasz Persona bardzo dobrze dośrodkował w pole 5 metrów, a tam najwyżej wyskoczyl Radosław Sylwestrzak. Kapitan naszej drużyny zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie.

Kilka minut wcześniej swoje debiuty w dorosłej drużynie zanotowali dwaj młodzieżowcy, a więc 16-letni Kacper Żebrowski i rok starszy Kacper Lenard.

Była to 6 wygrana u siebie w tym sezonie, niezwykle cenna, ale jakże efektowna i najwyższa w tym sezonie. Dzięki porażce Łagowa z Wieczystą strata do lidera wynosi 10 punktów. Po rundzie jesiennej mamy na czele najlepszego strzelca z dorobkiem 14 bramek, a w tabeli spotkań domowych lepsza od drużyny z Ostrowca jest tylko Stal Stalowa Wola. To była udana sobota w wykonaniu podopiecznych trenera Rafała Wójcika.

Przerwa w III lidze potrwa do początku marca. W pierwszy weekend pomarańczowo czarni na swoim stadionie zagrają z Wieczystą Kraków. Chełmianka rundę jesienną rozpocznie od spotkania w Białej Podlaskiej z miejscowym Podlasiem.

19 listopada – godzina 13:00 – Stadion Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Chełmianka Chełm 5:1 (2:1)

Konstiantyn Czernii 6, 86, Dariusz Brągiel 8, Matheus Camargo 88, Radosław Sylwestrzak 92 – Patryk Czułowski 27

KSZO: Burek – Maidanevych (90′ Żebrowski), Mężyk, Camargo, Sylwestrzak – Tymoshenko (84′ Persona), Lipka (85’ Persona), Dziubiński (90′ Lenard) – Brągiel (65’ Bełczowski), Czernii, Nawrot

Chełmianka Chełm: Grzywaczewski – Budzyński, Piekarski, Bobrov, Wiatrak – Szwed (78′ Panas), Czułowski, Bonin, Knap, Stępień (50′ Szczodry) – Myśliwiecki (83′ Chwedoruk)

Kartki: Brągiel – Szwed, Bonin, Budzyński, Stępień