KSZOSparingi

Wysoka wygrana z Pogonią

W dzisiejszym meczu kontrolnym rozgrywanym przy ulicy Kolejowej podopieczni trenera Rafała Wójcika ograli IV-ligową Pogoń Staszów 4:0. Zwycięstwo choć wysokie, nie przyszło łatwo. Staszowianie pierwszego gola stracili dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. Była to druga wygrana pomarańczowo-czarnych w tym okresie przygotowawczym.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando KSZO, co nie było niespodzianką. Jako rywal z wyższej ligi, prowadził grę, jednak brakowało skuteczności. Przyjezdni co jakiś czas odpowiadali atakami, jednak również nie grzeszyli precyzją i wykończeniem. Dopiero w ostatniej akcji pierwszej części meczu nastąpiło otwarcie wyniku. Świetną prostopadłą piłkę otrzymał Adrian Dziubiński, który popędził lewym skrzydłem i mając przed sobą tylko bramkarza, umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku. Do przerwy minimalnie zatem lepsi byli ostrowczanie.

W drugiej połowie nastąpiło wiele roszad w składzie KSZO. Wymieniona została praktycznie cała jedenastka oprócz, Kacpra Lenarda, który wszedł na boisko w 30. minucie za Radka Sylwestrzaka oraz testowanego środkowego obrońcy, który w dzisiejszym meczu rozegrał pełne 90 minut. Młodzież KSZO wniosła sporo ożywienia. Skrzydła w postaci Zdyba i Pawlika dały dużo energetyki, w środku swoje pole do popisu mieli z kolei Lipka, Zięba i Żebrowski. Już trzy minuty po wznowieniu Kacper Lenard wpisał się na listę strzelców. KSZO naciskał coraz mocniej. Na kolejnego gola przyszło nam czekać do 65. minuty. Wówczas Jakub Pawlik wykończył akcję naszej drużyny. Później gola trafił również Jakub Mażysz, jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Po strzale Pawła Zdyba piłka obiła się o słupek golkipera Pogoni. Również Franek Lipka miał swoją okazję i po bardzo silnym uderzeniu bramkarz z trudem sparował ten strzał i oddalił zagrożenie.

Podobnie jak i w pierwszej odsłonie, tak się stało też w drugiej. Decydujący cios należał do KSZO. W ostatniej akcji meczu wysokie zwycięstwo ostrowczan przypieczętował Jakub Mażysz. Cieszy wysoka wygrana bez straty gola. Przed tygodniem również IV-ligowa Korona Rzeszów uległa w Ostrowcu 0:6. Martwią z kolei wysokie porażki z przedstawicielami drugiej ligi.

W KSZO zaprezentowali się dziś nowo pozyskani zawodnicy Mateusz Jarzynka i Fryderyk Janaszek. Grali pierwsze 45 minut. Warto dodać również, że po ciężkiej kontuzji i długiej pauzie do gry wrócił Patryk Domagała, który wszedł na plac w 70. minucie. Nadal nie trenują Kostiantyn Chernii oraz Artur Dumaniuk. Prognozy dla obu nie są zbyt optymistyczne. Król strzelców jesieni być może wróci na boiska dopiero na sam początek ligi, więc w zimowych sparingach go nie zobaczymy. Sytuacja z Arturem jest jeszcze gorsza, bo szacowany powrót na boiska to kwiecień/maj.

8 lutego 2023 r. – godz. 17:00 – boisko przy ul. Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Pogoń Staszów 4:0 (1:0)

Adrian Dziubiński 45′, Kacper Lenard 48′, Jakub Pawlik 65′, Jakub Mażysz 90′

KSZO: Ziółko (46′ Potocki) – Jarzynka (46′ Mężyk), Sylwestrzak (30′ Lenard (70′ Domagała)), Zawodnik Testowany, Cukrowski (46′ Kosik) – Brągiel (46′ Pawlik), Zimnicki (46′ Zięba), Dziubiński (46′ Żebrowski), Nawrot (46′ Lipka), Bełczowski (46′ Zdyb) – Janaszek (46′ Mażysz)