KSZOsezon 2022/2023Sparingi

Skromna wygrana z Czarnymi

Dziś piłkarze KSZO rozegrali swój szósty sparing podczas zimowych przygotowań. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Rafała Wójcika był zespół Czarnych Połaniec. Ostrowczanie wygrali to spotkanie 1:0 po golu Fryderyka Janaszka z 47. minuty.

Pierwsza odsłona meczu nie przyniosła nam zbyt wiele emocji. KSZO w niemalże podstawowym składzie nie potrafił znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez bramkarza z Połańca. Można by wspomnieć o strzałach Darka Brągiela oraz Kamila Bełczowskiego, ale oba minęły znacznie światło bramki. Przyjezdni również nie stworzyli sobie wybitnej okazji do zdobycia gola. Bezbramkowy remis zatem utrzymał się do końca pierwszej połowy i był on zasłużony, bo żadna ze stron nie przeważała.

Po zmianie stron i po wejściu w mecz młodzieży ostrowieckiej, gra się odmieniła. Już na samym początku nasz nowy nabytek Fryderyk Janaszek wpisał się na listę strzelców. KSZO kilka minut później mógł podwyższyć, jednak po atomowym uderzeniu Jakuba Pawlika piłka odbiła się od poprzeczki. Swoje szanse miał również Franciszek Lipka oraz Fryderyk Janaszek, jednak ich strzały obronił golkiper przyjezdnych. W drugiej połowie KSZO był zdecydowaną stroną dominującą i ostateczny wynik tego meczu, czyli 1:0 nie oddaje w stu procentach przebiegu meczu. Najważniejsze, że obyło się bez urazów.

Coraz częściej sprawdzani w zespole są zawodnicy z grup młodzieżowych. Oprócz Macieja Kosika, Kacpra Lenarda, Kacpra Żebrowskiego w drugiej połowie zagrał również Jakub Gulba, 16-letni pomocnik z zespołu Juniora starszego.

11 lutego 2023 r. – godz. 11:00 – boisko sztuczne przy Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Czarni Połaniec 1:0 (0:0)

1:0 Fryderyk Janaszek 47′

KSZO: Burek (46′ Ziółko) – Maidanevych (70′ Gulba), Mężyk (50′ Domagała), Sylwestrzak (46′ Kosik), Cukrowski (46′ Lenard) – Brągiel (46′ Pawlik), Nawrot (46′ Żebrowski), Zimnicki (46′ Lipka), Dziubiński (46′ Zięba), Bełczowski (46′ Zdyb) – Mażysz (46′ Janaszek)

W najbliższą środę KSZO rozegra dwa mecze kontrolne. Oba odbędą się na boisku sztucznym przy Kolejowej. Najpierw o godzinie 15:00 podejmą Wisłę Sandomierz, a o 17:00 zagrają z GKS Rudki.