KSZOSparingi

Zwycięska środa sparingowa

Kolejne dwie gry kontrolne rozegrali dziś piłkarze KSZO. Oba mecze padły łupem ostrowieckiej drużyny. Najpierw zasłużenie ograli Wisłę Sandomierz 3:1, później w odmłodzonym składzie uporali się z GKS Rudki 2:1. W tym drugim meczu trener Rafał Wójcik sprawdzał przydatność młodych testowanych zawodników.

W spotkaniu z Wisłą, która przeszła rewolucję kadrową wystąpił w dużej mierze szykowany na ligę skład wyjściowy. Niespodziewanie to jednak Wiślacy objęli prowadzenie po golu zawodnika testowanego. Odpowiedź KSZO była natychmiastowa i za sprawą Kamila Bełczowskiego mieliśmy wyrównanie równo w 30. minucie. W kolejnym kwadransie bramek nie oglądaliśmy, zatem remisem 1:1 zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

Po zmianie stron KSZO wyraźnie przejął inicjatywę, czego efektem były dwie kolejne zdobyte bramki. Najpierw Jakub Mażysz dał prowadzenie gospodarzom w 49′ minucie, a w 71′ ponownie Kamil Bełczowski pokonał bramkarza Wisły. Podopieczni trenera Roberta Chmury niewiele mieli do powiedzenia w drugiej odsłonie i przegrali zasłużenie.

15 lutego 2023 r. – godz. 15:00 – boisko przy ul. Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Wisła Sandomierz 3:1 (1:1)

Kamil Bełczowski 30′, 71′, Jakub Mażysz 49′ – testowany 25′

KSZO: Burek (46′ Ziółko) – Domagała (46′ Maidanevych), Sylwestrzak, Mężyk, Cukrowski – Brągiel, Nawrot, Zawodnik Testowany 1 (71′ Zimnicki), Lipka, Bełczowski – Mażysz

W drugim środowym meczu zaprezentowała się głównie sama młodzież, wyłączając Olka Maidanevycha. Właśnie ukraiński obrońca wpisał się na listę strzelców już w pierwszej minucie, wykorzystując błąd defensywy czwartoligowego GKS-u. KSZO tworzył akcje i prowadził grę. Sporo ożywienia dawał na skrzydle Paweł Zdyb, który czyni spore postępy i z miesiąca na miesiąc widać u niego progres treningowy i piłkarski. Ostrowczanie drugą bramkę zdobyli w 30. minucie. Z rzutu karnego nie pomylił się Fryderyk Janaszek, dla którego jest to drugi gol w barwach KSZO podczas zimowych sparingów.

W drugiej odsłonie, trener Rafał Wójcik eksperymentował z ustawieniem drużyny. Na placu pojawiło się sporo nowych zawodników, testowani byli trzej kolejni zawodnicy ze statusem młodzieżowca. Byli to zawodnicy z regionu i czas pokaże czy doczekają się angażu w drużynie ze Świętokrzyskiej 11. Z drużyny juniora starszego zagrali dziś Jakub Gulba, Patryk Potocki, Maciej Kosik, Krystian Pająk, Jan Szczęsny, Wojciech Zięba, Wiktor Post oraz znani już szerzej Kacper Żebrowski i Paweł Zdyb.

W 57. minucie kontaktowego gola dla drużyny z gminy Nowa Słupia zdobył z rzutu karnego Piotr Jedlikowski, były zawodnik pomarańczowo-czarnych.

15 lutego 2023 r. – godz. 17:15 – boisko przy ul. Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – GKS Rudki 2:1 (2:0)

Oleksij Maidanevych 1′, Fryderyk Janaszek 30′ (k.) – Piotr Jedlikowski 57′ (k.)

KSZO: Potocki – Pawlik, zawodnik testowany 2, Kosik, Maydanevych (57′ zawodnik testowany 4) – Pająk (60′ Gulba), Zimnicki (75′ zawodnik testowany 3), Żebrowski, Zięba, Zdyb (85′ Post) – Janaszek (80′ Szczęsny)

W najbliższą sobotę o godzinie 11:00 w Lisiej Górze (powiat tarnowski) rozegramy kolejny mecz kontrolny z Unią Tarnów.