Wieczysta na pierwszy ogień

Pierwszy weekend marca to czas, kiedy w końcu do gry powraca III liga, a wraz z nią mecze z udziałem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczni trenera Rafała Wójcika swój pierwszy mecz rozegrają przed własną publicznością, a ich przeciwnikiem będzie Wieczysta Kraków.

Czy jest szansa na punkty?

Patrząc na to spotkanie z perspektywy samej tabeli to warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze, gospodarze nadal są niepokonani na swoim boisku, a grali już 8 meczów. Wygrali sześć z nich. Obok pomarańczowo-czarnych takim dokonaniem może pochwalić się także sobotni rywal naszej drużyny.

Z drugiej strony Wieczysta w rundzie jesiennej w meczach wyjazdowych doznała aż trzech porażek. Lepsi okazywali się gracze Wisłoki Dębica, Czarnych Połaniec, a także Orląt Radzyń Podlaski. 16 punktów w 9 meczach poza domem to dla gości na pewno nie do końca satysfakcjonujący wynik.

Goście z wymagającymi rywalami

O tym, jak spisywała się nasza drużyna podczas okresu przygotowawczego wspominaliśmy przy okazji zapowiedzi rundy wiosennej. Sprawdźmy zatem, jak radzili sobie nasi najbliżsi przeciwnicy:

Wieczysta Kraków – Siarka Tarnobrzeg 1:4
Puszcza Niepołomice – Wieczysta Kraków 3:0
Wieczysta Kraków – FK Lwów 0:2
Wieczysta Kraków – Concordia Chiajna 2:0
Wieczysta Kraków – Kotwica Kołobrzeg 0:1
Wieczysta Kraków – Tadżykistan U20 2:1
Wieczysta Kraków – Metalist Charków 2:1
Wieczysta Kraków – FC Kolcheti-1913 Poti 1:2
LKS Goczałkowice Zdrój – Wieczysta Kraków 2:2

Na 9 rozegranych łącznie spotkań drużyna z Krakowa dała radę wygrać tylko 3 razy, ponosząc 5 porażek, a także raz remisując. Bilans bramkowy to 10:16.

Wieczysta odbyła jednak obóz w Turcji, gdzie mierzyła się z wymagającymi przeciwnikami z zagranicy. Wartościowe były również sparingi z liderem II ligi, czy też wiceliderem I ligi.

Ciekawe transfery

Jeśli mówimy o Wieczystej Kraków to nie może zabraknąć tematu wzmocnień na rundę wiosenną. Oczywiście ta drużyna ma wielkie ambicje ku temu, aby awansować na poziom centralny. Drużynę wzmocnili Karol Danielak (Widzew Łódź), Eryk Sobków (Radunia Stężyca), Simeon Slavchev (Lokomotiv Sofia), Hennos Asmelash (Ingulets Petrowe), Antoni Mikułko (wypożyczenie, Lechia Gdańsk), Maciej Twarowski (Jagiellonia Białystok, wypożyczenie z opcją pierwokupu).

Z drużyny odszedł za to Błażej Augustyn.

Rywalizacja bezpośrednia

Historia meczów KSZO Ostrowiec i Wieczystej Kraków nie jest zbyt długa, ponieważ te drużyny zagrały między sobą tylko jedno spotkanie. Na inaugurację sezonu w Krakowie to beniaminek był górą wygrywając 2:0.

Jakie nastroje w obozie KSZO?

Trener Rafał Wójcik był bardzo zadowolony z tego, jak wyglądało ostatnie spotkanie przeciwko rezerwom Termaliki Bruk Bet Nieciecza. Uważał, że dobra praca w defensywie i szukanie długich podań za linię obrony to dobra taktyka do tego, by regularnie wygrywać, także i w rundzie wiosennej.

Dodał, że jeśli uda się zagrać w ten sam sposób to możliwe jest uzyskanie korzystnego rezultatu pomimo tego, że przeciwnik jest wymagający i to on przyjeżdża do Ostrowca w roli faworyta.

Warto dodać, że w tym ostatnim spotkaniu sparingowym po stronie rywali okazję do debiutu w drużynie “Słoników” miał Jakub Cukrowski, a więc nowy nabytek Termaliki i były już piłkarz KSZO.

Do KSZO dołączy także nowy zawodnik – Łukasz Mazurek, reprezentujący ostatnio barwy Podhala Nowy Targ. Łukasz to nominalny obrońca. Transfer do naszego zespołu wmuszony był odejściem Jakuba Cukrowskiego oraz nową kontuzją Ilii Tymoshenko (zerwane więzadło krzyżowe).

Obecnie kilku naszych zawodników ma wymuszony odpoczynek spowodowany urazami, o których poinformował nas prezes KSZO Piotr Chorab:
Prócz wspomnianego wcześniej Ilii, w następnym tygodniu po badaniu (rezonans) wyjaśni się kiedy wróci do pełniej sprawności Kostiantyn Chernii, który narzeka na uraz kolana. Kapitan zespołu, Radosław Sylwestrzak podczas meczu sparingowego z Wisłą Sandomierz doznał kontuzji achillesa, która wyklucza go jeszcze z treningów na około 2-3 tygodnie. Natomiast Bartosz Zimnicki, Adrian Dziubiński oraz Mateusz Jarzynka wrócili już do treningów z drużyną po drobnych urazach i są do dyspozycji trenera Rafała Wójcika.

Mecz KSZO – Wieczysta odbędzie się w sobotę 4 marca 2023r. o godzinie 18:00 na Miejskim Stadionie KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Bilety, w cenie 15zł na to spotkanie dostępne są już w sklepie Adrenalina, Hi-Sport oraz Centrum Sport. Sprzedaż w kasach klubowych odbędzie się w piątek w godzinach 16:30-17:30 oraz w dniu meczu od godziny 16:30.
Mecz będzie imprezą masową, w związku z czym podczas kupna biletu konieczne będzie podanie numeru PESEL. Osoby posiadające karnety, przed meczem będą musiały podać numer PESEL w kasie nr 4. Podanie numeru PESEL skutkować będzie odebraniem jednorazowej wejściówki umożliwiającej przekroczenie bramy na stadion. Więcej informacji: Kliknij tutaj

Miejski Zakład Komunikacji przed, jak i po meczu zorganizuje dodatkowe kursy linii numer 1:
Przed meczem wyjazd z Kolonii Robotniczej po godzinie 17:00.
Po meczu wyjazd spod KSZO o godzinie 20:00.

Transmisja z meczu przeprowadzona zostanie na platformie Polsport: https://polsport.live/mstv/transmisja/1191/kszo-wieczysta

Klub prosi o wcześniejsze przybycie pod stadion.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.