Bez kategorii

Pierwszy sprawdzian Wisłoki. Zapowiedź Wisłoka – KSZO

Runda wiosenna nie zaczęła się zbyt szczęśliwie dla piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ci w swoim pierwszym meczu na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej ulegli Wieczystej Kraków po golu w doliczonym czasie gry. Teraz graczy trenera Rafała Wójcika czeka pierwszy wyjazd. Przeciwnikiem w najbliższą sobotę o godzinie 15 będzie Wisłoka Dębica.

Pierwszy mecz dla rywala

Drużyna z Dębicy na inaugurację jako jedyna drużyna w stawce miała pauzę. Otrzymała walkower, ponieważ ich przeciwnikiem miał być ŁKS Łagów, który wycofał się z rozgrywek. Otrzymali dzięki temu za darmo 3 punkty.

Dopiero w najbliższy weekend zainaugurują rundę wiosenną.

Lubią gubić punkty

Przyglądając się statystykom meczów domowych Wisłoki to warto zauważyć, że na jesieni za nimi kilka słabszych spotkań, gdzie gubili punkty z drużynami z dolnej części tabeli, a nawet strefy spadkowej. Tak było przecież z Czarnymi Połaniec (2:3), Wisłą Sandomierz (1:1), czy też Chełmianką Chełm (0:0).

Potrafili jednak pokonać Wieczystą Kraków (3:1), czy ŁKS Łagów (2:1), więc chociaż zdarzają im się wpadki to jest to drużyna dosyć mocna u siebie. W 10 meczach udało im się zgromadzić 18 punktów (5-3-2), co jest na ten moment 5 wynikiem w lidze.

Jedni ze słabszych poza domem

KSZO jedzie do Dębicy z nadzieją na przełamanie. Na ten moment gracze Rafała Wójcika kontynuują serię aż 4 meczów bez wygranej z rzędu poza domem. Zdobyli w tym okresie tylko 1 punkt.

Łącznie na 9 meczów zdobyli tylko 7 punktów i doznali aż 6 porażek. Widać zatem, jak spore problemy mają pomarańczowo – czarni, jeśli chodzi o mecze poza domem. Liczymy na to, że ten trend się odmieni i klub z Ostrowca będzie regularnie punktował w gościach.

Mecze bezpośrednie

W tym sezonie w Ostrowcu KSZO wygrało 3:1. Jesienią grali z tym klubem jeszcze spotkanie sparingowe, które również padło ich łupem 2:0.

Łącznie oba kluby rozegrały między sobą 6 spotkań na poziomie III ligi grupy IV. Pomarańczowo – czarni mają bardzo pozytywny bilans, ponieważ wygrali 3 z 6 meczów. 2 razy padał remis, a tylko raz wygrał klub z Dębicy.

Na stadionie rywala KSZO jednak jeszcze nigdy nie wygrał. Raz wygrali gospodarze (2:0 w sezonie 2019/20), a także padły 2 remisy (1:1 w sezonie 2020/21, a także 0:0 w sezonie 2021/22).

Liczymy na to, że niekorzystne serie w meczach wyjazdowych uda się w końcu przełamać i wygrać poza domem. Pierwsze punkty w rundzie wiosennej bardzo się przydadzą.

Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, 11 marca o godzinie 15:00. Transmisja spotkania przeprowadzona będzie na platformie Polsport.live