Zapowiedź meczu Avia – KSZO

Z dobrymi humorami do spotkania  21 kolejki III ligi grupy IV mogą podejść piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczni trenera Rafała Wójcika w ostatnią sobotę zdołali pokonać u siebie rezerwy Korony Kielce zapewniając sobie tym samym pierwsze punkty w rundzie wiosennej. Czy to sprawi, że pomarańczowo – czarni siłą rozpędu pokonają jednego z kandydatów do awansu na szczebel centralny? Przeciwnikiem będzie Avia Świdnik.

6 miejsce maksimum dla KSZO?

Ten sezon III ligi grupy IV pokazuje, jak bardzo tabela jest podzielona na kilka części. Z jednej strony mamy drużyny, które walczą o awans. Są to kluby z miejsc 1-5. Później mamy grupę kilku drużyn, które nie walczą w tym sezonie o nic. W tej właśnie, na 6 miejscu znajduje się KSZO Ostrowiec. Oczywiście jest jeszcze grupa drużyn, które walczą w tym sezonie o utrzymanie w lidze. 

Pomarańczowo – czarni chcą być trudnym przeciwnikiem dla każdego i walczyć z każdym jak równy z równym. Jest to całkowicie zrozumiałe, ale by tego dokonać i zmniejszyć straty do drużyn będących nad nimi potrzebne są punkty w meczach wyjazdowych, a tego brakuje przez cały sezon.

Tabela spotkań w gościach całkowicie obrazuje, jak pod tym względem drużyna Rafała Wójcika prezentuje się słabo. Raptem 7 punktów zdobytych w 9 meczach to dopiero 16 wynik w całej lidze. Słabsi pod tym względem są Wisła Sandomierz i Lublinianka Lublin. Nawet w przypadku regularnego punktowania u siebie i wygrywania z każdym do końca sezonu, niekoniecznie może to wystarczyć do zajęcia 6 miejsca, które jest jednak celem realnym. 

Mecz z wiceliderem

Od początku sezonu wiadome było, że wprowadzone wzmocnienia w drużynie ze Świdnika mają sprawić, że Avia będzie mocnym kandydatem do walki o awans na szczebel centralny. Tak rzeczywiście jest, ponieważ gospodarze tego spotkania zajmują po 20 rozegranych meczach 2 miejsce z punktem straty do lidera Wieczystej Kraków.

Na wiosnę co prawda podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego nie wyglądają najlepiej. Rozpoczęli od niespodziewanej porażki z Czarnymi Połaniec, zremisowali z Podhalem Nowy Targ, by w ostatni weekend dostać walkower za mecz z ŁKS Łagów. Gdyby lider po rundzie jesiennej przystąpił do gry prawdopodobnie nie byłoby wyniku 3:0, ale być może całkowicie inny, na niekorzyść Avii. Na ich szczęście jednak sytuacja ułożyła się w taki sposób, że są wiceliderem. 

Punkty gospodarzom są jednak potrzebne w każdym meczu. Wszak to nie jest jedyna ekipa, która goni Wieczystą. Również punkt mniej od faworyta rozgrywek ma Stal Stalowa Wola, a 36 oczek zgromadziła Cracovia II Kraków.

Avia Świdnik to wciąż najlepiej broniąca drużyna w całej lidze. Stracili na ten moment raptem 14 bramek. Przy tak dobrej postawie na pewno dziwi utrata aż 4 goli z Czarnymi Połaniec. Niemniej jednak trener Łukasz Mierzejewski miał sporo czasu, by nad tym aspektem popracować. Zachowanie pierwszego czystego konta z gry w rundzie wiosennej na pewno będzie celem gospodarzy.

Remis jesienią

W 4 kolejce tego sezonu na stadionie w Ostrowcu Świętokrzyskim padł wynik bezbramkowy. W ubiegłym sezonie w obu meczach zawsze wygrywali goście. W Świdniku KSZO 2:1, ale później Avia 1:0 w Ostrowcu. Oznacza to, że od 2 meczów wicelider III ligi nie stracił gola z pomarańczowo – czarnymi. Łącznie seria bez gola naszego klubu z tym rywalem wynosi aż 233 minuty. 

Pomimo niezbyt dobrych statystyk meczów wyjazdowych w tym sezonie stadion w Świdniku należy do jednego z ulubionych w ostatnich latach dla gości. Ci nie przegrali w 4 z 5 ostatnich starć, wygrywając tam aż 3 razy. W aż 4 z 5 pojedynków KSZO potrafiło zdobyć co najmniej 2 gole.

Liczymy na to, że uda się podtrzymać powyższe statystyki i przełamać swoją fatalną serię meczów wyjazdowych, a jednocześnie kontynuować serię wygranych po meczu z Koroną II Kielce.

Spotkanie Avia Świdnik – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 15 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 2 w Świdniku.