Wypowiedź trenera Wójcika po meczu z Avią

W imieniu redakcji zapytaliśmy trenera KSZO, Rafała Wójcika o ocenę wydarzeń boiskowych w sobotnim meczu z Avią Świdnik. Poruszyliśmy również temat środowego starcia z Wisłoką. Poniżej zapis rozmowy z trenerem.

(red.) Remisujemy na terenie wicelidera po dobrej grze. Czy trener jest zadowolony z remisu?

Oczywiście że tak. Szanujemy mocno ten punkt. Widać było że Avia wyszła podrażniona na to spotkanie i chciała wygrać ten mecz, ponieważ wiosną ta sztuka jeszcze im się nie udała. Na stadion przyszło sporo kibiców. Da się zauważyć, że po cichu jest to drużyna budowana na awans, ale my przyjechaliśmy tutaj zrealizować nasze założenia. Przede wszystkim nie stracić bramki i to nam się udało. Chcę mocno pochwalić blok defensywny, który zagrał na przyzwoitym poziomie. Ustawiłem zespół nieco inaczej niż w poprzednich meczach bowiem zagraliśmy formacją 4-5-1. Obniżyliśmy pozycję niektórym zawodnikom. Byliśmy świadomi siły Avii oraz ich ławki rezerwowych. U nas tak naprawdę występują młodzi zawodnicy i chwała im za to, że osiągnęliśmy korzystny rezultat. Oczywiście, można było się pokusić o zdobycie gola ale nie to było naszym priorytetem. Mieliśmy trochę szczęścia w meczu ale i gospodarze kilka razy otarli się o utratę gola. Sytuacji z obu stron nie było zbyt wiele. Doceniamy to co mamy i z tego punktu pozostaje nam się cieszyć.

W środę dogrywamy mecz z Wisłoką. Plan jest chyba oczywisty, jedziemy powalczyć przynajmniej o remis?

Tak, w starciu z Wisłoką na pewno powalczymy o dobry rezultat. Nie będzie to łatwe ale wystarczy spojrzeć co się wydarzyło ostatnimi czasy w spotkaniach reprezentacyjnych. Pomijając już mecz Polaków z Czechami i te feralne dwie minuty, warto zauważyć co osiągnęła reprezentacja Kazachstanu w meczu z Danią. Potrzebowała raptem kilkunastu minut na odwrócenie wyniku z 0:2 na 3:2. Pół żartem pół serio, mamy wzór do inspiracji. Na ten mecz prawdopodobnie wypadnie Dariusz Brągiel który będzie pauzował za kartki. Wraca natomiast Oleksii Maidanevych więc można powiedzieć wymiana 1:1. Skupiamy się już wyłącznie na środzie.