III liga kobietKobietyKSZOsezon 2022/2023

Kobiety: Tylko punkt z Izolatorem

W meczu 14. kolejki o mistrzostwo III ligi kobiet piłkarki KSZO zaledwie zremisowały z Izolatorem Boguchwała 1:1. Ostrowczanki prowadziły od 43. minuty i kontrolowały przebieg meczu, jednak stały fragment gry i wyrównujący gol w 87. minucie sprawił, że drużyna z Podkarpacia może w dobrych humorach wracać do domu.

Ostrowczanki przystąpiły do meczu w nieco zmienionym składzie. Żadna z dwóch nominalnych bramkarek nie mogła dziś zagrać, więc między słupki trener Szymon Kroczek posłał występującą zwykle na pozycji pomocnika Maję Zawolik. Nieprzypadkowo rękawice założyła dziś ta zawodniczka. W przeszłości, w wojewódzkich kadrach juniorek zdarzało jej się już bronić dostępu do bramki, oczywiście z przymusu, jednak z tej roli wywiązywała się wzorowo. Nie inaczej było również dziś, przynajmniej w pierwszej połowie.

Do przerwy podopieczne trenera Kroczka prowadziły 1:0 po golu Patrycji Szymańskiej. Po zmianie stron, stworzyły sobie jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, jednak brakowało zimnej krwi, szybszych decyzji, czy po prostu precyzji. Defensywa “Izolacji” była naprawdę dobrze zorganizowana. Z kolei ofensywa mocno kulała, bowiem nawet przy błędzie Mai Zawolik, której wyślizgnęła się piłka z rąk i spadła praktycznie pod same nogi napastniczki, ekipa z Podkarpacia nie potrafiła doprowadzić do wyrównania mając dwustuprocentową sytuację do pustej bramki.

W ostatnim kwadransie to jednak Izolator zaczął sprawiać wrażenie drużyny, której się bardziej chce. Wymiana podań, przy tym większy spokój w grze i stopniowe przenoszenie ciężaru gry na połowę KSZO. W końcówce, a dokładniej w 87. minucie sędzia dopatrzył się przewinienia Moniki Zakrzewskiej, chociaż obserwatorzy mieli nieco inne zdanie. Nie mniej, rzut wolny został przyznany. Zawodniczka Izolatora posłała bardzo mocną i wysoką piłkę, która poszybowała prosto do naszej bramki. Więcej goli przy Kolejowej już nie oglądaliśmy i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

15 kwietnia 2023 r. – godz. 12:00 – sztuczne boisko przy Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Izolator Boguchwała 1:1 (1:0)

Dla KSZO: Patrycja Szymańska 43′

KSZO: Zawolik – Zięba, Tymowska, Zawadzka – Jurecka, Krawczyk, Bień, Zakrzewska, Olszewska – Latała, Szymańska. Na zmiany weszły Andrachiewicz, Kowalska, Papierz