I ZespółIII ligasezon 2022/2023

Pucharowa środa – zapowiedź meczu GKS – KSZO

W najbliższą środę czekają nas kolejne emocje związane z meczem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tym razem przeciwnikiem będą GKS Rudki w ramach ⅛ finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego.

KSZO na fali

Pomarańczowo – czarni podejdą do tego spotkania po zdobyciu kolejnych 3 punktów w III lidze. W poprzednią sobotę KSZO zremisował z Podhalem Nowy Targ 1:1. Kolejny mecz bez porażki, co daje utrzymanie na dobrej 5 pozycji w lidze. Warto powiedzieć, że przy uzyskanym walkowerze w ten weekend i stracie punktów przez Avię Świdnik (remis z Orlętami Radzyń Podlaski 1:1) i Cracovię II Kraków (porażka z Wieczystą Kraków 0:3) strata do 3 miejsca wynosi raptem 6 punktów.

Forma zatem może cieszyć. Istotne jest to, że na wiosnę KSZO jeszcze nie przegrał poza domem, a grali już32 spotkania. Z racji tej, że nasz przeciwnik występuje na niższym poziomie rozgrywkowym, to spotkanie odbędzie się w Rudkach. Czy zatem po 3 remisach, aczkolwiek sporym niedosycie przyszła pora na upragnione zwycięstwo poza domem?

Dobry sezon Rudek

Gospodarze tego spotkania aktualnie zajmują 5 miejsce w IV lidze. Ich szanse na awans są praktycznie zerowe. Jest to oczywiście kwestia fantastycznego sezonu Staru Starachowice. Ich przewaga nad Rudkami wynosi aż 20 punktów. Podejmą pewnie walkę o zajęcie dobrej 2 lokaty, do której tracą 6 punktów.

Czemu akurat wzmianka o liderze IV ligi? Rudki z tym przeciwnikiem rozpoczęły rundę wiosenną. Oczywiste, że faworyt musiał w tym meczu wygrać. Skończyło się na 5:2. Później jednak wyniki były naprawdę bardzo dobre.

GKS wygrał w następnej kolejce z Moravią Morawica 3:0, zremisował w Busku-Zdroju 3:3, wygrał z GKS Nowiny 3:0. Orlicz Suchedniów został pokonany aż 5:0, Orlęta Kielce 2:1, by w ostatni weekend znów zwyciężyć, tym razem w Górnie z miejscowym Góralem 2:1. Łącznie na wiosnę Rudki zdobyły 20 bramek w 7 meczach. Postawa w ofensywie jest naprawdę dobra.

W tym okresie najwięcej bramek zdobył Kamil Łokieć (4 gole). To były zawodnik naszej drużyny. Aktualnie to jedna z najważniejszych postaci w Rudkach. W całym sezonie zdobył już 7 bramek.

To 2 mecz w tej edycji

Z racji tej, że oba kluby występują na poziomach III i IV ligi, to dołączają do rozgrywek na poziomie 4 rundy. Zatem rozegrali do tej pory 1 spotkanie w ramach okręgowego Pucharu Polski.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonał w Kunowie Stal 4:0.Gole zdobywali Michał Nawrot x2, Kostiantyn Chernii i Tomasz Persona.

Rywal z Rudek zwyciężył w Pawłowie z Arką 3:1.

Rywal dobrze znany

Oba kluby grają przeciwko sobie dosyć często. Ostatnim pojedynkiem bezpośrednim było starcie w okresie sparingowym. Przed startem rundy KSZO wygrał w tamtym spotkaniu 2:1. Gole zdobywali wówczas Oleksij Maidanevych i Fryderyk Janaszek.

Spotkanie ⅛ finału Okręgowego Pucharu Polski GKS Rudki – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odbędzie się w środę 19 kwietnia o godzinie 16.

Po tym spotkaniu czekają nas emocje ligowe. KSZO w sobotę o godzinie 16 podejmie na swoim stadionie Wisłę Sandomierz. Będzie to kolejne spotkanie derbowe w rundzie wiosennej. GKS Rudki o tej samej godzinie w sobotę zagrają u siebie z Alitem Ożarów.