Skromna wygrana na awans – Relacja meczu GKS – KSZO

Środowy mecz w ramach Okręgowego Pucharu Polski przyniósł zwycięstwo drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z ekipą GKS Rudki. Dzięki wygranej wynikiem 1:0 już za tydzień w ćwierćfinale tych rozgrywek zmierzymy się z rezerwami Korony Kielce na własnym stadionie.

Mecz na samym początku był bardzo ciekawy. Gospodarze mieli kilka dogodnych szans na pokonanie Bartosza Ziółko, jednak nie zdołali ich wykorzystać. Po kilku akcjach pomarańczowo-czarnych ostatecznie udało się strzelić bramkę. Autorem trafienia był Patryk Domagała, który strzałem zza pola karnego w 26. minucie dał prowadzenie drużynie KSZO. Cały czas nasza drużyna atakowała, jednak żaden ze strzałów nie wpadł do siatki. Na przerwę Ostrowczanie schodzili z jedną bramką przewagi.
W drugiej połowie meczu nasi piłkarze także tworzyli wiele okazji, jednak brakowało skuteczności. KSZO wielokrotnie próbował szczęścia, lecz piłka nie zatrzepotała w siatce. Końcówka meczu była bardzo stresująca. GKS Rudki miał kilka okazji, jednak podobnie jak w naszej drużynie brakowało skuteczności.

Cieszymy się ze zwycięstwa i czekamy na równie dobry wynik w meczu z rezerwami Korony Kielce. Rozegrany on zostanie w następną środę na Stadionie Miejskim KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

GKS Rudki – KSZO 1929 Ostrowiec Św. 0:1 (0:1)

Bramki: Patryk Domagała 26′

KSZO: Ziółko – Maidanevych, Jarzynka, Mężyk, Domagała – Kafel, Nawrot, Dziubiński (57′ Zimnicki) – Bełczowski (57′ Janaszek) , Chernii (80′ Mażysz), Brągiel (82′ Zdyb)