III ligaKSZOsezon 2022/2023

Radzyń na sobotę – zapowiedź meczu Orlęta – KSZO

Po najsłabszym spotkaniu w całym sezonie z Sokołem Sieniawa, piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czeka kolejne wyzwanie w III lidze grupie IV. Tym razem przeciwnikiem w meczu wyjazdowym będzie drużyna Orląt Radzyń Podlaski. 

Zapomnieć o poprzednim spotkaniu

Nie ma wątpliwości, że runda wiosenna w wykonaniu podopiecznych trenera Rafała Wójcika jest bardzo udana. W poprzedni weekend jednak przydarzył im się zimny prysznic. Takie słabsze mecze na wiosnę miała jednak w zasadzie każda drużyna z czołówki. Wyjątkiem jest Stal Stalowa Wola, która jako jedyna w lidze na wiosnę nie poniosła jeszcze porażki. 

Ostatnia przegrana nie sprawiła, że KSZO obsunęło się w tabeli. Pozostało na 5 miejscu, aczkolwiek szanse na najniższy stopień podium zostały ograniczone (6 punktów straty), a poza tym rywale przez to zdążyli się niebezpiecznie zbliżyć. Przewaga nad 8 Czarnymi Połaniec to już tylko 3 punkty.

Koniec fatalnej serii?

W przypadku drużyny Orląt Radzyń Podlaski wspominaliśmy już o tym, jak fatalny start rundy wiosennej miała ta ekipa. Na 10 rozegranych spotkań ponieśli aż 6 porażek. Do tego trzeba zaliczyć okres aż 5 porażek z rzędu. Ostatnio jednak nastąpiło przełamanie, ponieważ udało im się pokonać u siebie Podhale Nowy Targ 3:2, a w ostatniej kolejce otrzymali jeszcze walkower za mecz z ŁKS Łagów. Ich sytuacja zatem znacznie się poprawiła.

Mimo tego weryfikacja ich aktualnej formy jest dosyć trudna. Jesienią można było mówić o ekipie bramkostrzelnej, która potrafiła zagrozić największym. W tym roku mieli już 4 mecze, w których nie zdobyli ani jednego gola. Nie licząc walkowera z Łagowem nie zachowali ani jednego czystego konta. W aż 6 spotkaniach stracili co najmniej 2 gole.

Co do zawodników, którzy wyróżniają się w drużynie Orląt, to na pewno należy zwrócić uwagę na Michała Kobiałkę. Gracz wypożyczony z Pogoni Siedlce zdobył w tym sezonie już 8 bramek. Identyczną liczbę trafień zanotował Arkadiusz Maj. 

Bez porażki na wiosnę

KSZO do Radzynia Podlaskiego jedzie po serii 5 remisów wyjazdowych z rzędu. Chociaż nie jest to najgorszy wynik to jednak wciąż pomarańczowo – czarnym nie udało się przełamać i zdobyć kompletu punktów poza domem. Na zwycięstwo w gościach klub z Ostrowca czeka od 17 września, kiedy to wygrali w Sandomierzu z Wisłą aż 4:0.

Oczywiście szans na zdobycie 3 punktów nie brakowało, ponieważ chociażby w 2 ostatnich meczach komplet punktów goście gubili w samej końcówce spotkania. 

Bilans meczów bezpośrednich

W tym sezonie KSZO potrafiło u siebie pokonać Orlęta 2:1. To na pewno dobra zapowiedź. Warto powiedzieć, że w Radzyniu Podlaskim pomarańczowo – czarni nie przegrali w 5 z 6 gier, jakie tam się odbyły. Ogólny bilans to 1 wygrana gospodarzy, 3 remisy i 2 triumfy KSZO.

Biorąc pod uwagę zapewne chęć rehabilitacji po ostatnim nieudanym meczu i coraz lepszą postawę w meczach wyjazdowych wydaje się, że szansa na kolejne punkty jest dosyć spora. Oby te słowa okazały się prorocze.

Spotkanie Orlęta Radzyń Podlaski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17 na Stadionie Miejskim przy ulicy Warszawskiej 77.

Transmisja spotkania zostanie przeprowadzona na platformie Polsport.live: https://polsport.live/orletaspomlektv/transmisja/1247/orleta-kszo