III liga kobietKobietyKSZOsezon 2022/2023

Kobiety: Z Pogorzanką o komplet punktów

W meczu 18. kolejki III ligi kobiet nasze piłkarki powalczą o zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę o godzinie 13:30 będą podejmowane w Pogorzycach przez miejscową Pogorzankę. Pomarańczowo-czarne chcą przedłużyć wyjazdową serię zwycięstw w rundzie wiosennej. Dotychczas pokonywały w delegacji rezerwy Resovii oraz zespół Rys Bukowina Tatrzańska.

Jesienią w Ostrowcu po bardzo zaciętym meczu górą były ostrowczanki. Wówczas padł wynik 2:1 a bramki dla naszego zespołu zdobyły Amelia Bień i Sandra Papierz. Dla przyjezdnych gola zanotowała Karolina Monica. Spotkanie z rundy jesiennej dostarczyło bardzo wielu emocji, a rywalki prezentowały się naprawdę solidnie. Momentami przejmowały inicjatywę, co jest bardzo rzadkim widokiem, jeśli chodzi o domowe mecze KSZO, który zwykle dominuje przeciwnika, zmuszając go do gry z kontrataku. Patrząc jednak na słabą formę Pogorzanki w ostatnich meczach, faworytem w jutrzejszym meczu wydają się podopieczne trenera Szymona Kroczka.

Pogorzanka zajmuje ósmą lokatę w tabeli, a na swoim koncie zgromadziła 18 punktów. Dwa oczka wyżej jest ostrowiecki zespół , który ma tych punktów o pięć więcej. W dodatku, KSZO pauzował w ostatniej kolejce, więc ma rozegrany jeden mecz więcej niż nasz przeciwnik z województwa małopolskiego.

Najwięcej strzelonych bramek w zespole Pogorzanki ma Justyna Wałek. Do tej pory trafiła do siatki sześć razy.

Wiosną ekipa z Pogorzyc radzi sobie bardzo kiepsko. W pięciu spotkaniach przegrała aż czterokrotnie. Komplet punktów zdobyła tylko ze słabeuszem ligi – Rysami Bukowina Tatrzańska. KSZO z kolei zwyciężał trzy razy, a raz podzielił się punktami.