I ZespółIII ligaKSZOsezon 2022/2023

W sobotę z Cracovią!

Zwycięstwem drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego zakończyło się spotkanie w ramach 30 kolejki III ligi grupy IV pomiędzy KSZO i Lublinianką Lublin. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Rafała Wójcika pozostali na 4 miejscu w tabeli. W najbliższą sobotę czeka ich dużo trudniejsze wyzwanie, ponieważ na stadion przy ulicy Świętokrzyskiej zawita drużyna rezerw Cracovii.

Zwycięska passo trwaj!

Do tego meczu gospodarze podejdą po serii 3 meczów wygranych z rzędu. Co ciekawe 2 z nich udało im się odnieść w meczach wyjazdowych, co w tym sezonie było prawdziwą rzadkością. Do tego należy dodać pamiętny triumf nad Stalą Stalowa Wola. Zatem z tego okresu naprawdę należy być w pełni zadowolonym.

Co ciekawe przy ostatnich wpadkach drużyn prowadzących w lidze, KSZO nadal ma matematyczne szanse na awans, chociaż oczywiście zarówno Stal, jak i Wieczysta, a także Avia musiałyby gubić punkty do końca sezonu. Pokazuje to jednak spory potencjał drużyny. Można być poniekąd złym, gdyż było kilka meczów, które powinny zakończyć się na korzyść pomarańczowo – czarnych.

Pojedynek o koronę

Spotkanie KSZO – Cracovia II jest interesujące również z innego powodu. Nie tylko chodzi o to, że gospodarze mogą praktycznie wywalczyć sobie 4 miejsce na koniec sezonu (Cracovia ma tylko 2 punkty mniej), ale dodatkowo jest to pojedynek o tytuł najlepszego strzelca w rozgrywkach. Zarówno Kostiantyn Chernii, jak i Sebastian Strózik mają po 16 trafień. W ostatniej kolejce jednak do tego grona dołączył jeszcze Hubert Antkowiak, który w meczu Podhala Nowy Targ z KS Wiązownica zdobył 2 gole i wykorzystał niemoc napastników z Ostrowca i Krakowa.

Pasy bez formy

Oczywiście aktualne cele gości są zupełnie inne, niż w przypadku pomarańczowo – czarnych. Mamy tutaj do czynienia z grupą zawodników, która nie mieści się w 1 drużynie bądź do niej aspiruje. Niemniej jednak runda wiosenna w ich wykonaniu jest dosyć mocno nieudana. Jeszcze przed jej rozpoczęciem strata do prowadzącej Wieczystej Kraków wynosiła raptem 4 punkty. Aktualnie mają o 12 punktów mniej od lidera ze Stalowej Woli.

W 2023 roku Cracovia II Kraków poniosła już 6 porażek, w tym kilka dosyć bolesnych, jak 0:3 z Wieczystą, 1:4 z Koroną II Kielce, czy aż 0:5 z Podhalem Nowy Targ. Oczywiście były też dobre momenty, jak najwyższa wygrana w tych rozgrywkach z Lublinianką Lublin, aż 9:0.

Ewidentnie problemem tej ekipy jest ostatnio postawa wyjazdowa, ponieważ “Pasy” przegrały w 4 z 6 ostatnich spotkań poza domem. W 3 z nich nie potrafili nawet zdobyć ani jednego gola. Nie jest to zatem zbyt dobry wynik, który może dawać im nadzieję na sukces na trudnym terenie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mecze bezpośrednie

W pierwszym meczu w Krakowie to drużyna “Pasów” była górą wygrywając u siebie 2:0. Ogółem ta drużyna ma ostatnio bardzo korzystny bilans z KSZO, ponieważ nie przegrali w 4 kolejnych meczach wygrywając w 3 z nich. Dodatkowo w 3 ostatnich meczach nie stracili ani jednego gola.

Po raz ostatni KSZO wygrał z rezerwami Cracovii w sezonie 2020/21, jednak był to mecz wyjazdowy. Wówczas pomarańczowo – czarni triumfowali 2:1. Po raz ostatni na swoim stadionie KSZO wygrał w sezonie 2015/16. Wówczas spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2. Był to pamiętny sezon, kiedy to z III ligi spadało aż 11 zespołów, a nasz klub otarł się o awans na szczebel centralny ulegając tylko Garbarni Kraków.

Spotkanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Cracovia II Kraków odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17.
Transmisja meczu na platformie Polsport.live: https://polsport.live/mstv/transmisja/1197/kszo-cracoviaii