Okazja na pierwsze punkty – zapowiedź meczu KSZO – Podlasie

Już w najbliższą środę rozegrana zostanie 4 kolejka 3 Ligi gr. IV. Piłkarze KSZO będą mieli okazję do rewanżu za poprzednie 3 spotkania, w których podopieczni Rafała Wójcika nie zdobyli żadnego punktu. Przy ulicy Świętokrzyskiej nasza drużyna gościć będzie zespół Podlasie Biała Podlaska.

Fatalny start.

Pomarańczowo-czarni dotychczas rozegrali 3 mecze ligowe. Niestety w żadnym z nich nie udało zdobyć się zaledwie jednego oczka. Pierwszy mecz w Chełmie z miejscową Chełmianką zakończył się porażką 2:1. Drugi mecz, w Ostrowcu z Avią Świdnik Ostrowczanie przegrali również 2:1. W trzecim meczu nasi piłkarze uznali wyższość zespołowi KS Wiązownica, który pokonał ich 2:0. Dotychczas do siatki pomarańczowo-czarni trafili dwukrotnie za sprawą obrońców – Damiana Mężyka oraz Jarosława Lisa. Obecnie KSZO zajmuje 17 miejsce w tabeli.

Drugie miejsce i czyste konto

Najbliższy rywal pomarańczowo-czarnych w tym sezonie radzi sobie świetnie. Pierwszy mecz to wygrana z KS Wiązownicą 2:0. Kolejne spotkanie to pewne 3:0 nad Sokołem Sieniawą. W ostatnim, sobotnim meczu podopieczni Artura Renkowskiego w derbach zremisowali 0:0 z Orlętami Radzyń Podlaski. Uplasowało ich to na drugim miejscu w tabeli, z dorobkiem 7 punktów. Podlasie ma 2 oczka straty do Avii, a jedno przewagi nad Garbarnią, Czarnymi i Wieczystą.

Szybkie bramki i porażki

Zespół z Podlasia kiedy przyjeżdża na Świętokrzyską bardzo szybko strzela bramkę. Było tak w dwóch ostatnich meczach w Ostrowcu. W listopadzie 2021 roku strzelili oni bramkę już w 5 minucie, jednak ostatecznie przegrali 3:1. W meczu z poprzedniego sezonu, biało-zieloni wpakowali piłkę do siatki już w 1 minucie za sprawą byłego piłkarza KSZO – Jakuba Mażysza. Ostatecznie grając w 10-tkę Ostrowczanie wygrali 2:1, po bramce w doliczonym czasie gry.

Start meczu zaplanowany jest na 23 dzień sierpnia, konkretniej na godzinę 17:00. Transmisja w systemie PPV zostanie zrealizowana przez ekipę MySportTV. Link: https://polsport.live/mstv/transmisja/1281/kszo-podlasie .