I ZespółIII ligasezon 2023/24

Po kolejne punkty do Sieniawy – zapowiedź meczu Sokół – KSZO

Po serii 2 wygranych z rzędu w rozgrywkach III ligi piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czeka kolejny w tym sezonie wyjazd. Tym razem podopiecznych trenera Rafała Wójcika czeka spotkanie z Sokołem Sieniawa. To odbędzie się w sobotę o godzinie 17.

Forma rośnie
Najwidoczniej pomarańczowo – czarni potrzebowali czasu na to, by zgrać się ze sobą. Wydaje się, że ten czas to raptem 3 mecze. Po 3 porażkach na początku sezonu i bycie w strefie spadkowej wyraźnie coś drgnęło. KSZO wygrał 2 kolejne mecze i awansował na 9 miejsce w tabeli. Zdobył 4 bramki i stracił raptem 1. To znaczny progres w porównaniu do meczów z Avią, Karpatami i Chełmianką. Tam KSZO stracił 6 bramek i zdobył tylko 2.

Rywal w dołku
Szansa na kolejny komplet punktów jest spora. Na drodze rozpędzającego się pomarańczowo – czarnego walca staje ostatnia drużyna w lidze. Sokół Sieniawa w 5
meczach zanotował raptem 1 remis, a w środę przegrał kolejny mecz , tym razem w Tarnobrzegu znów nie strzelając ani jednego gola. W przypadku Sokoła mamy do czynienia z najgorzej broniącą drużyną w całej lidze, ponieważ ci stracili już 16 bramek. Aż 6 przeciwko nim strzelił Star Starachowice. Na dodatek Sokół strzelił tylko 2 gole w tym sezonie, co również jest najgorszym wynikiem w lidze.

Mecze bezpośrednie
W przypadku starć między dwoma klubami, w ostatnim czasie KSZO ma niestety dosyć niekorzystny bilans. W ostatnim sezonie nie udało się zdobyć przeciwko temu klubowi ani jednego punktu ulegając u siebie 1:3 i na wyjeździe 0:2. Miejmy jednak nadzieję, że będący w coraz lepszej formie KSZO postara się o przełamanie złej passy z rywalem z Sieniawy wykorzystując dodatkowo słabą formę rywala.

Spotkanie Sokół Sieniawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17 na Stadionie Miejskim przy ul. płk. dr. Stanisława Czyrnego 1 w Sieniawie. Transmisja odbędzie się na platformie Polsport.live