Radzyń zdobyty – relacja z meczu Orlęta – KSZO

Piłkarze KSZO udali się do Radzynia Podlaskiego na spotkanie w ramach 5 kolejki III Ligi gr. IV gdzie podejmowała ich miejscowa ekipa Orląt. Podopieczni Rafała Wójcika wygrali 2:0, tym samym zdobywając kolejne punkty w tabeli.

Pierwsze minuty meczu przebiegały pod dyktando gospodarzy. KSZO w zasadzie nie tworzył sytuacji, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrozić bramce Belki. W 15 minucie piłka trafiła do siatki KSZO, jednak strzelec był na pozycji spalonej. Bardzo skutecznie w bramce Ostrowczan interweniował Michał Kot. Wydawało się, że mecz wciąż będzie pod kontrolą podopiecznych Marcina Popławskiego, aż do 30 minuty meczu. Wtedy to przewinienia dopuścił się kapitan Orląt – Patryk Szymala, który miał już na koncie żółtą kartkę. Sędzia bez namysłu pokazał ją po raz drugi, ostatecznie wyrzucając 30-latka z boiska. Rzut wolny z prawej strony boiska wykonał Adrian Szynka, który dośrodkował w pole karne, tam piłkę na dalszy słupek zgrał Damian Mężyk, a akcję zamknął Łukasz Mazurek II. Obrońca co prawda wybił piłkę, jednak zdaniem sędziego ta znajdowała się w siatce. W późniejszym czasie piłkarzom KSZO z przewagą jednej bramki oraz jednego piłkarza grało się pewniej. Okazje na bramkę mieli Franciszek Lipka oraz Łukasz Mazurek, jednak do ostatniego gwizdka w pierwszej połowie żaden z nich nie znalazł drogi do siatki.

Już na początku drugiej połowy Ostrowczanie podwyższyli na 2:0 za sprawą bramki samobójczej. Później Paweł Zdyb miał szansę wpisać się na listę strzelców, jednak tym razem bramkarz złapał piłkę. Podopieczni Rafała Wójcika wciąż próbowali podwyższyć prowadzenie, jednak bezskutecznie. W 87 minucie meczu wprowadzony w przerwie Yanchuk obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, przez co Orlęta musiały kończyć mecz w 9-tkę. Do końca spotkania już nic się nie wydarzyło, tym samym podopieczni Rafała Wójcika dopisali do swojego ligowego dorobku kolejne 3 oczka.

Kolejny mecz z udziałem pomarańczowo-czarnych zostanie rozegrany 2 września w Sieniawie. Miejscowy Sokół podejmie naszą drużynę. Start meczu zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Orlęta Radzyń Podlaski – KSZO Ostrowiec Św. 0:2 (0:1)

33’ – Łukasz Mazurek II – 0:1

52’ – Bramka samobójcza – 0:2

Orlęta: Belka – Szymala, Duchnowski, Cassio, Krashnevskyi – Szczypek (46′ Yanchuk), Koszel, Szczygieł (65′ Wrona) – Ostrovskyi, Rycaj, Balicki.

KSZO: Kot – Domagała (81′ Mazurek I), Jarzynka, Mężyk, Brągiel (58′ Lis) – Nawrot, Kołoczek, Zimnicki (46′ Zdyb) – Szynka (58′ Orlik), Mazurek II (70′ Pisarek), Lipka

Żółte kartki: Szymala, Krashnevskyi, Yanchuk, Ostrovskyi – Brągiel, Szynka.

Czerwone kartki: Szymala (dwie żółte), Yanchuk (dwie żółte)

Sędziowie: Rafał Szydełk – Piotr Januszczak, Sebastian Petela. (Rzeszów)