III liga kobietKobietyKSZOsezon 2023/24

Kobiety: Podział punktów z Izolatorem

Seria porażek w końcu przerwana. Piłkarki KSZO Ostrowiec zremisowały z drużyną Izolatora Boguchwała 2:2 i tym samym zainkasowały pierwszy punkt tej jesieni. Gole dla ostrowczanek zdobyły Amelia Bień i Sandra Papierz.

Mecz z ekipą z Boguchwały wyglądał podobnie do tego sprzed tygodnia, kiedy gościliśmy Iskrę Brzezinkę. W pierwszej odsłonie optyczna przewaga po stronie gospodyń a to rywalki strzelały gole. Nie inaczej było dziś. W 20. minucie jedna z zawodniczek Izolatora przechwyciła piłkę przed polem karnym, wbiegła w nie a następnie oddała strzał, który zaskoczył Natalię Moćko. Pomarańczowo-czarne doprowadziły do wyrównania po ośmiu minutach kiedy to bardzo dokładne dośrodkowanie Aleksandry Pawlik wykończyła strzałem głową Amelia Bień. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1, który widniał by również na tablicy świetlnej, gdyby była włączona.

W przerwie nastąpiła wymuszona zmiana w szeregach KSZO. Bramkarka Natalia Moćko została zmieniona przez nowo pozyskaną zawodniczkę, Weronikę Bogacką. Oprócz zmiany między słupkami mieliśmy również roszadę w ustawieniu na boisku. Kapitan Maja Zawolik została przesunięta niżej, do strefy obronnej co jak się okazało było trafną decyzją Szymona Kroczka, bowiem w drugiej części meczu tych sytuacji Izolatora pod naszą bramką było zdecydowanie mniej. W 60. minucie ostrowczanki egzekwowały rzut rożny. Długą piłkę posłała Angelika Olszewska, a piłka spadła idealnie na nogę Sandry Papierz, która dała mnóstwo radości sobie i koleżankom z drużyny. Wydawało się, że nic już nie jest w stanie odebrać trzech punktów KSZO. Niestety, w zespół wkradło się sporo niedokładności i strat a Izolator coraz śmielej organizował akcje i utrzymywał się przy piłce. Kilka prób z dystansu kończyło się wyłącznie strachem, dwukrotnie dobrze interweniowała nowa bramkarka KSZO. W 70. minucie padł gol wyrównujący. Zawodniczka Izolatora posłała dość mocną i wysoką piłkę, której nasza golkiperka nie zdołała wybronić. W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzała Amelia Bień jednak bardzo dobrze wybroniła ten strzał bramkarka przyjezdnych.

Do końca meczu nie oglądaliśmy już więcej goli, choć w końcówce to drużyna z Podkarpacia miała więcej z gry i jakby więcej chęci na zwycięstwo. Niemniej, remis trzeba docenić. Po trzech przegranych meczach udało się dziś zdobyć ważny punkt. Oby to był punkt zwrotny w tym sezonie, i ważne żeby dziewczyny uwierzyły, że można. Żeby nie wątpliły w swoje umiejętności. Ubiegły sezon pokazał przecież, że stanowią dużą siłę w tej lidze i mogą z każdym walczyć jak równy z równym.

16 września 2023 r. – godz. 12:00 – Miejski Stadion Sportowy KSZO w Ostrowcu Św.

KSZO Ostrowiec Św. – Izolator Boguchwała 2:2 (1:1)

0:1 20′

1:1 28′ Amelia Bień

2:1 60′ Sandra Papierz

2:2 70′

KSZO: Moćko (46′ Bogacka) – Papierz, Zawadzka, Sternik (63′ Szałapska), Kowalska – Olszewska, Zawolik, Bień, Krawczyk, Pawlik – Szymańska

żółta kartka: Angelika Olszewska

sędziował: Adrian Borek