III liga kobietKobietyKSZOsezon 2023/24

Kobiety: Przełamanie na Izolatorze?

W najbliższą sobotę piłkarki KSZO powalczą o pierwsze punkty w obecnym sezonie III ligi kobiet. Podopieczne trenera Szymona Kroczka zagrają przed własną publicznością z drużyną Izolatora Boguchwała. Mecz ten rozegrany zostanie o godzinie 12:00 na główniej płycie Stadionu KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej 11.


Start w sezonie 2023/2024 naszej kobiecej sekcji piłkarskiej nie należy do udanych. W trzech rozegranych dotychczas meczach nie udało się zgarnąć choćby punktu.

Co ciekawe, zarówno seniorzy w III lidze jak i drużyna rezerw w A-klasie po trzech kolejkach mieli na swoim koncie okrągłe zero. Nigdy nie było takiego sezonu, kiedy to jak jeden mąż, wszystkie trzy drużyny przegrywają trzy pierwsze spotkania ligowe.

Nie ma co ukrywać, że olbrzymi wpływ na słabsze wyniki KSZO mają absencje kluczowych zawodniczek. W drużynie brakuje z różnych względów Weroniki Zienkowskiej, czyli podstawowej golkiperki pomarańczowo-czarnych. W linii pomocy trener nie może liczyć aktualnie na Monikę Zakrzewską oraz Patrycję Tymowską. W dużym stopniu odczuwalny jest również brak Wiktorii Latały, która w poprzednim sezonie zdobyła dla KSZO sześć goli.


Z Izolatorem nasze piłkarki w historii mierzyły się dwukrotnie i oba te spotkania kończyły się remisami 1:1. Co ciekawe, gole w tych meczach dla KSZO zdobywała Maja Zawolik, a co jeszcze ciekawsze – dwa razy po fantastycznych uderzeniach z rzutu wolnego.


Piłkarki KSZO potrzebują przełamania i to najlepiej na własnym terenie. Po dwóch domowych porażkach (1:5 z Wisłą Kraków i 2:3 z Iskrą Brzezinka) w drużynie pomarańczowo-czarnych panuje sportowa złość i chęć kolokwialnego odkucia się. Rywali z Podkarpacia rozpoczęły sezon, podobnie jak my, wysoką porażką z Football Success Academy Kraków aż 1:6. W drugiej kolejce powinny zagrać w Krakowie z Wisłą, jednak zrezygnowały z wyjazdu z powodu braków kadrowych. Mecz ten zapewne zostanie zweryfikowany jako walkower dla Wiślaczek. Przed tygodniem Izolator zdobył komplet punktów z zawsze groźną Pogorzanką Pogorzyce. “Izolacja” wygrała ten mecz 3:1 a gole zdobyły Ania Rzeszut, Ola Ożibko i Maja Toton.

Ekipa z Boguchwały zajmuje 9. lokatę w tabeli a więc sobotnie starcie będzie tym z kategorii meczów “za sześć punktów”.

Naszym młodym piłkarkom życzymy dobrego meczu i w końcu – tańca radości po zakończonym spotkaniu.