I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Tym razem pokonamy Świdnik? Zapowiedź meczu KSZO – Świdniczanka

Już w tę sobotę czekają nas kolejne emocje związane z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. O godzinie 15 na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej 11 gracze trenera Rafała Wójcika podejmą Świdniczankę Świdnik.

Gra się do końca

Pomarańczowo – czarni w poprzedniej kolejce zdobyli bardzo cenny punkt na stadionie w Nowym Targu. Wówczas gola dającego remis zdobyli w 95 minucie za sprawą Łukasza Mazurka I. Seria meczów bez porażki była kontynuowana na tygodniu. KSZO w meczu Okręgowego Pucharu Polski pewnie pokonał na wyjeździe Pogoń Staszów 3:0. Wydaje się zatem, że zapomnieli o dwóch porażkach z Wieczystą i Wartą, które jednak były bardzo dobre w ich wykonaniu. Czy jednak ta dobra dyspozycja przełoży się na kolejne w tym sezonie zwycięstwo?

Nieduża strata

Gospodarze tego meczu zajmują po 10 kolejkach 9 miejsce w tabeli mając na koncie 16 punktów. 5 razy udało im się wygrać, do tego dołożyli 1 remis i przegrali 4 spotkania. Pomarańczowo – czarnych można chwalić, ale rozlicza się ich za wyniki, a obecnie w lidze kontynuują serię 2 meczów bez wygranej. 

Świdniczanka w tym sezonie gra mocno w kratkę. Na początku sezonu można o nich mówić, jako o drużynie walczącej choćby o środek tabeli, bowiem zajmuje 10 miejsce mając o 2 punkty mniej niż KSZO. Do 4 wygranych dodali 2 remisy i 2 porażki. Jest to jednak drużyna nieobliczalna. Potrafili pokonać Avię Świdnik w derbach miasta, by jednak przegrać u siebie z Orlętami Radzyń Podlaski czy zremisować z Karpatami Krosno. 

Goście są jednak w tym sezonie dosyć mocno skuteczni. W 9 z 10 meczów w tym sezonie potrafili strzelić co najmniej 1 gola. W 4 ostatnich strzelali co najmniej 2 gole. Łącznie w tym okresie zdobyli ich aż 11, a w całym sezonie już 18, czyli o 3 więcej niż ich sobotni rywale.

Mecze bezpośrednie

To będzie pierwszy mecz bezpośredni pomiędzy tymi klubami w historii. Dla gości ze Świdnika to pierwszy sezon w historii na poziomie III ligi. KSZO jest zatem dużo bardziej doświadczonym zespołem. Kto jednak w tej parze lepiej prezentuje się na tym etapie sezonu przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Spotkanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Świdniczanka Świdnik rozpocznie się o godzinie 15. Transmisja w polsport.live