Karpaty czy Świętokrzyskie? Zapowiedź meczu KSZO – Karpaty Krosno

Po serii dwóch wygranych spotkań w derbach województwa świętokrzyskiego piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czeka teoretycznie najłatwiejsze zadanie w tym sezonie. Już w najbliższą niedzielę ich rywalem będzie ostatni w tabeli Karpaty Krosno. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 16.

Mają patent

Starcie w Ożarowie nie było najłatwiejsze. 3 punkty pomarańczowo – czarni musieli wręcz wyszarpać. Jak się okazało w takich sprawdzianach radzą sobie bardzo dobrze. Po raz kolejny w okresie kilku ostatnich miesięcy żaden inny klub z naszego województwa nie znalazł na nich sposobu. Po raz kolejny okazali się lepsi od Staru, który w tym sezonie wyrasta na numer 3 zaraz po Koronie i KSZO. Bohaterem tamtego meczu był Dominik Pisarek, który wpisał się na listę strzelców zaraz po przerwie.

Dzięki tej wygranej, a także stracie punktów przez Avię Świdnik i Chełmiankę Chełm KSZO awansował na 4 miejsce w tabeli. Jednocześnie przy remisie Avii Świdnik strata do 2 miejsca wynosi raptem 1 punkt. Do lidera, Wieczystej Kraków jest nieco większa, gdyż to już 4 oczka.

Karpaty na dnie

KSZO to kolejna drużyna z czołówki, jakiej przychodzi się mierzyć drużynie z Krosna w tym sezonie w meczu wyjazdowym. Wspominaliśmy o ich niechlubnych wyczynach przy okazji kilku innych zapowiedzi. Wspomnijmy jednak raz jeszcze, jak wyglada ich bilans gier poza domem w tym sezonie:

  • 4 punkty w 6 meczach
  • Najmniej strzelonych bramek (4)
  • 13 straconych bramek

Na ogół ta drużyna stara się grać mocno defensywnie. To najsłabiej grająca drużyna w ataku w całej lidze. Jednak w tym sezonie zdarzyło im się już 4 razy stracić co najmniej 4 gole.

  • 7 z Siarką Tarnobrzeg (wyjazd)
  • 4 z Chełmianką Chełm (dom)
  • 4 z Podlasiem Biała – Podlaska (wyjazd)
  • 5 z Orlętami Radzyń Podlaski (dom)

Różnica polega jednak na tym, ze poza domem w takich meczach nie potrafią stwarzać wielu sytuacji. W tych 2 wspomnianych starciach wyjazdowych byli całkowicie bezradni. Ogółem w 2 ostatnich meczach stracili aż 9 bramek. 

Co ciekawe jednak nie są najgorszą drużyną w defensywie pomimo takich liczb. Więcej bramek stracił Sokół Sieniawa.

Ciekawostką i jednocześnie dużą sensacją jest mecz z 11 kolejki, gdzie Karpaty odniosły swoje jedyne zwycięstwo wyjazdowe. Wówczas udało im się pokonać nie byle kogo, bowiem Avię Świdnik 1:0. Było to jedno z ich trzech czystych kont w tym sezonie. Pierwsze zanotowali w domowym meczu z Wieczystą Kraków u siebie wygrywając 1:0. Poza tym bezbramkowo zremisowali jeszcze ze Świdniczanką Świdnik. Potrafią zatem mocno zaskakiwać, aczkolwiek są to pojedyncze przypadki.

Mecze bezpośrednie 

Goście w tym sezonie są beniaminkiem, stąd meczów bezpośrednich w ubiegłym sezonie nie uraczyliśmy. Poprzednie konfrontacje miały miejsce w sezonie 2017/18. Wówczas w obu meczach KSZO potrafił zanotować czyste konto. Wygrał jednak poza domem remisując u siebie.

Sezon wcześniej Karpaty odniósł jedyną wygraną w rywalizacji z KSZO i to na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej. Zatem gospodarze jeszcze ani razu nie wygrali z tym rywalem u siebie, gdyż więcej pojedynków w historii nie było. W 4 meczach łącznie nigdy nie wygrał gospodarz.

Miejmy nadzieję, że to zmieni się już w tę niedzielę. Spotkanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Karpaty Krosno rozpocznie się o godzinie 16. Transmisja w Polsport.live: https://polsport.live/mstv/transmisja/1286/kszo-karpaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *