III liga kobietKobietyKSZOsezon 2023/24

Kobiety: Pora na zwieńczenie rundy jesiennej

W sobotę, 4 listopada nasze piłkarki w ostatnim meczu rundy jesiennej będą podejmowane przez lidera rozgrywek – Football Success Academy Kraków. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 11:30.

Obie ekipy dzieli spora przepaść jeśli chodzi o dorobek punktowy oraz formę prezentowaną w jesiennej rundzie. Krakowianki w dziesięciu meczach zdobyły aż 27 punktów. Wygrały dziewięciokrotnie, a raz musiały uznać wyższość rywalek. Miało to miejsce w potyczce z Iskrą Tarnów, której uległy 2:4 w październiku tego roku.

Najskuteczniejszą zawodniczką FSA Kraków jest Paulina Fiałek, która jak dotąd zdobyła 14 goli. Ten wynik daje jej trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Druga pod względem strzelonych goli jest Paulina Stachurska, która dziesięć razy umieściła piłkę w siatce.

Drużyna spod Wawelu może się pochwalić bardzo okazałym bilansem bramkowym. Podopieczne trenera Piotra Jańczyka zdobyły 64 gole, przy czym straciły tylko 9. Z kolei ostrowczanki prezentują się bardzo słabo w tym sezonie. Zaledwie 8 punktów zdobytych i bilans bramkowy 24:32 na pewno nie jest zadowalający dla trenerów Szymona Kroczka i Andrzeja Szymańskiego. Drużyna nadal znajduje się w strefie spadkowej i zimą potrzebna będzie ewolucja w składzie. Konieczne są wzmocnienia jeśli drużyna ma zapewnić sobie ligowy byt na przyszły sezon.

Historia meczów między KSZO a FSA zaczyna się i kończy na ubiegłym sezonie III ligi. Obie ekipy mierzyły się ze sobą dwukrotnie i dwa razy padał remis. Jesienią ostrowczanki podzieliły się punktami w Krakowie 2:2, zaś zimą w Ostrowcu mecz zakończył się wynikiem 1:1. Czy w sobotę, któraś z drużyn przechyli w końcu szalę zwycięstwa na swoją korzyść? Mamy ogromne nadzieje, że będą to pomarańczowo-czarne.

Na pewno sympatyków KSZO ucieszy informacja, że do drużyny wróciła wieloletnia kapitan zespołu, Monika Zakrzewska, która w sobotnim meczu powinna być potężnym wzmocnieniem środka pola.