I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Zapowiedź meczu Wiślanie Jaśkowice – KSZO

Po niezwykle efektownym comebacku z Karpatami Krosno i zwycięstwie 5:1 piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czeka ostatni w rundzie jesiennej mecz wyjazdowy. Rywalem w sobotnim meczu będzie drużyna Wiślan Jaśkowice. Spotkanie ma się rozpocząć o 13:30.

Awans na podium

Ostatnia kolejka dla pomarańczowo – czarnych ułożyła się bardzo dobrze. Nie chodzi tu tylko o wygraną nad ostatnim klubem w tabeli, ale także o porażkę Siarki Tarnobrzeg z Wieczystą Kraków 3:0. Dzięki temu gracze trenera Rafała Wójcika awansowali na 3 miejsce w tabeli. Warto jednak zauważyć , że na przestrzeni ostatnich 10-11 kolejek więcej punktów od KSZO uzbierała tylko Wieczysta. Pokazuje to równą i wysoką formę od momentu pierwszych kolejek, które można nazwać tylko i wyłącznie wpadką.

Co słychać u rywali?

Wiślanie są w tym sezonie drużyną, która jest w środku tabeli, konkretnie na 11 miejscu. Są na ten moment całkowicie bezpieczni przed spadkiem mając 8 punktów przewagi nad 15 Podhalem Nowy Targ. Na co warto zwrócić uwagę przy okazji analizy tej drużyny? Na pewno cechuje ich spora nierówność. Wiślanie grają mocno w kratkę i dobre mecze przeplatają słabymi. Stąd ich bilans to 5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek. Jak na drużynę z dolnej części tabeli są dosyć skuteczni. Mają co ciekawe tyle samo strzelonych bramek co KSZO, a więc 27.

Nie raz wspominaliśmy o dobrej postawie KSZO w meczach wyjazdowych. Nadal są oni w czołówce, konkretnie na 2 miejscu uwzględniając dotychczasowe mecze na obcych obiektach. Wydaje się, że ten mecz nie będzie należał do najłatwiejszych. Dlaczego?

Klub z Jaśkowic nie lubi u siebie przegrywać. W 8 meczach tego sezonu doznali tylko 2 porażek, w tym 1 z gry. Wygrała tu Siarka Tarnobrzeg, natomiast 3 punkty za walkower zgarnął klub z Nowego Targu.

Powód był kuriozalny. W regulaminie III ligi, a także wielu innych rozgrywek piłki nożnej na zmiany klub ma do wykorzystania 3 przerwy w grze. Wiślanie wykorzystali o 1 więcej. Przez to Podhale otrzymało walkower, chociaż po 90 minutach było 1:1. Jaśkowice są w tym sezonie beniaminkiem i być może przez przyzwyczajenie zapomnieli się. Wszak w ubiegłym sezonie w rozgrywkach IV ligi małopolskiej reguły były inne. Warto jednak dodać, że na tym terenie potrafiła wygrać Avia Świdnik, czy Garbarnia Kraków.

Mecze bezpośrednie 

Sobotni mecz będzie już 5, który rozegrają między sobą oba kluby. Po 4 dotychczasowych lepszy bilans mają jednak gospodarze, którzy doznali tylko 1 porażki i potrafili wygrać dwukrotnie. Co istotne w 2 meczach domowych nie doznali przeciwko KSZO ani jednej porażki. Od tego momentu w obu klubach doszło jednak do wielu zmian. Liczymy na przełamanie w Jaśkowicach i kontynuację dobrej serii w ostatnim czasie.

Spotkanie Wiślanie Jaśkowice – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski już w najbliższą sobotę o godzinie 13:30 na stadionie Milenium przy ulicy Torowej w Skawinie. Transmisja na kanale CF Sport na Youtube.